Ви є тут

«Архитектура межвоенного Киева. Школы. Ясли. Детсады»

27 травня 2019 р. о 19:00 запрошуємо до Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на презентацію книжки Семена Широчина «Архитектура межвоенного Киева. Школы. Ясли. Детсады»

03 червня 2019
16:15

Про автора:

Семен Широчин – кандидат технічних наук, дослідник архітектури Києва, автор книг та низки статей про архітектуру Києва радянської доби.

 

Про книжку:

Нова книжка Семена Широчина «Архитектура межвоенного Киева. Школы. Ясли. Детсады» відкриває собою серію книжок про міжвоєнний Київ.

У книжці вперше ідентифіковані і перераховані всі шкільні будівлі (в тому числі – давно зруйновані), типові та індивідуальні проекти шкіл, прізвища їх авторів, роки їх будівництва та архітектурні особливості. У процесі дослідження було розплутано вузол суперечливих датувань, дано аналіз провалу будівельних сезонів і особливості будівництва шкіл. Встановлено прізвища авторів проектів і давно забутих керівників будівництва, а ще – окремих будівельників, чиїми руками ці школи побудовані. Читачі, незалежно від місця народження, зможуть дізнатися з книги і про свої школи, адже типові проекти застосовувалися не тільки в Києві, а й в інших містах, перерахованих в книзі.

Книжка має наукову структуру, матеріал в ній викладено водночас у формі довідника і у формі оповідання, так як містить інформацію, що виходить за межі офіційної історії. Зокрема, це спогади будівельників про їх важкі побутові умови, про суперечки на будівництвах, биту цеглу і крадіжки будматеріалів, рідкісну халтуру і недбалість, про стахановські рекорди, організацію харчування робітників, кетерінг з несмачними борщами, шефські підприємства та їх взаємодію.

Автор разом зі школами дослідив також ясла та дитячі садки, історію їх будівництва й виклав інформацію про зодчих, які їх проектували. Є важливим і контекст матеріалу: зв'язок дитячих садків з підготовкою до війни і забороною абортів, емансипацією жінки і рухом у бік патріархального суспільства, грандіозні плани, що були досягнуті такою ціною.

Нова книжка видана обсягом 432 сторінки, має тверду палітурку, крейдований папір й кольоровий друк, написана на основі понад 400 джерел і містить багато ілюстрацій, як сучасних – так і архівних.

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ.

 

Контакти: Світлана Кирій, Людмила Рабчевська, тел.: (044) 456-01-72,

e-mail: socio_dnabb@ukr.net