Ви є тут

Презентація альбому-каталогу О. Мокроусової та Т. Скібіцької «Творчість Павла Федотовича Альошина у фондах Національного заповідника «Софія Київська»

6 березня 2019 р. о 18:00, запрошуємо до Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на презентацію альбому-каталогу О. Мокроусової та Т. Скібіцької «Творчість Павла Федотовича Альошина у фондах Національного заповідника «Софія Київська»».

06 березня 2019
18:00

Про авторів:

Олена Мокроусова – канд. іст. наук, дослідниця архітектури Києва, головний спеціаліст Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам"яток історії, культури та заповідних територій.

Тетяна Скібіцька (1959 – 2013) - український мистецтвознавець, автор першої монографії про київський архітектурний модерн.

Про видання:

До цього видання дослідники та заповідник йшли багато років. Це стало творчою співпрацею однодумців – шляхом постійного вдосконалення та поглиблення теми, пошуку кращої подачі архітектурної графіки та книжкового дизайну.

Збірка проектів Павла Альошина, одного з найбільш відомих українських архітекторів, є невеликою, але вагомою частиною його величезної творчої спадщини. В пропонованому каталозі вперше повністю опубліковано цю колекцію матеріалів, яка містить 1 макет, 1 фотокопію проекту і 62 графічні аркуші – реалізовані і нереалізовані проекти житлових і громадських споруд, виконаних від 1907 р. до 1948 р.  Вони демонструють етапи довгого творчого життя архітектора в умовах соціально-політичних перетворень та змін стильових пріоритетів.

До видання увійшла докладна творча біографія Павла Альошина, історії кожного з поданих креслень. Для книги також вперше складений повний перелік робіт архітектора.

Цей каталог є першим подібним виданням, що присвячений творчості одного архітектора. Він став своєрідним продовженням ювілейної виставки 2016 р. «Архітектор Павло Альошин: улюбленець долі чи її творець», на якій експонувалося кілька десятків графічних робіт архітектора, серед яких були і роботи із фонду ДНАББ ім В.Г. Заболотного.

Для підготовки альбому-каталогу автори використали широке коло бібліографічних та архівних джерел, частина яких вводиться до наукового обігу вперше.

Вхід вільний.

 

 

Довідки за тел.: 456-01-72

Світлана Кирій, Людмила Рабчевська