Ви є тут

Презентація бібліографічного покажчика «Вербицький Олександр Матвійович (1875-1958)»

12 грудня 2018 р. о 17:00 на вшанування 60-річчя від дня смерті архітектора О. М. Вербицького (1875–1958) запрошуємо до Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на засідання бібліотечного клубу «Національні святині», де відбудеться презентація бібліографічного покажчика «Вербицький Олександр Матвійович (1875 – 1958).

12 грудня 2018
17:00

Про архітектора:

Олександр Матвійович Вербицький – архітектор, інженер і педагог, професор, дійсний член Академії архітектури УРСР, директор Інституту аспірантури почесний член Академії будівництва і архітектури УРСР (1958), автор значної кількості споруд в Україні та поза її межами, серед яких почесне місце займає проект Київського залізничного вокзалу (1927 р.).

Про видання:

Бібліографічний покажчик про творчість українського архітектора О. М. Вербицького підготовлено з метою сприяння проведенню фундаментальних і прикладних досліджень науковцями України та світу, доведення інформації до широкої наукової спільноти про документальні джерела, що характеризують внесок О. М. Вербицького в архітектурно-художній образ України.

Бібліографічний покажчик укладено на основі каталогів, картотек і фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, матеріалів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Матеріал систематизовано за розділами: «Біографічні дані та діяльність», «Проекти та збудовані споруди», «Друковані праці», «Загальні роботи, в яких згадується О. М. Вербицький».

Бібліографічний покажчик проілюстровано світлинами, наданими А. О. Пучковим з дозволом їх подальшого оприлюднення. Також вміщено ілюстрації з опрацьованих матеріалів, що зберігаються у фонді Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного: світлини споруд, зведених за його проектами, кресленики О. М. Вербицького.

У заході візьмуть участь:

Ольга Углова – фахівець відділу бібліографічної і довідково-інформаційної роботи  Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.

Марія Мойсик – провідний архівіст відділу використання інформації документів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України України.

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Контакти: Світлана Кирій, Людмила Рабчевська, тел.: (044) 456-01-72, e-mail: socio_dnabb@ukr.net