Ви є тут

Презентація художньої виставки «Живопис і графіка Стефана Статецького»

22 лютого 2019 р. о 16:00 у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного у співпраці з Музеєм історії Десятинної церкви відбудеться презентація художньої виставки «Живопис і графіка Стефана Статецького».

22 лютого 2019
16:00

Про автора:

Стефан Статецький (1940–2001), український радянський художник. Народився 8 жовтня 1940 р. у с. Жеревпілля Розважівського р-ну Київської обл. в сім’ї агрономів. У родині шанувалось мистецтво й народні українські традиції, які підтримувала його мати Вітрук Єфросінія Нікіфоровна.

Початкову освіту він здобув у 141 київській школі. Проте, батьки, знаючи бажання сина стати художником, перевели його на навчання у Київську художню середню школу імені Т. Г. Шевченка (1954 р.). Далі продовжив фахову підготовку у Київському художньому інституті (під кер. Сергія Подерв’янського) за спеціальністю викладач малювання та креслення.

Розпочав професійну діяльність з викладання малюнку та креслення у Димерській середній школі Київської області та у школі № 25 імені М. Белінського у Києві.

У 1966 р. Стефан Статецький очолив відділ пересувних виставок Художнього фонду УРСР, творчо працював, створив кілька монументальних робіт для підприємств і установ Києва, використовував найрізноманітніші жанри і техніки.

Помер художник у 2001 році в Києві.

 

Про виставку:

Стефан Статецький захоплювався творчістю Тараса Шевченка і завжди усвідомлював свою приналежність до землі, де народився. Його гнітила творча несвобода, коли потрібно було писати відповідно до тогочасних вимог, бо навіть за використання на полотні жовто-блакитних кольорів можна було отримати тавро «ворога народу». Сотні робіт тривалий час знаходилися у майстерні художника ніким не бачені.

Сьогодні, завдяки ініціативі дружини митця Тетяни Левченко та її колег з Музею історії Десятинної церкви, роботи Стефана Статецького отримали друге народження. Роботи щойно повернулися з Шевченківського національного заповідника в місті Каневі, де картини художника отримали схвальні відгуки.

Запрошуємо киян відкрити для себе світ живопису та графіки щирого патріота Стефана Статецького.

Експозиція виставки триватиме з 14 лютого по 1 квітня 2019 р.

Вхід вільний.

 

Довідки за тел.: 456-01-72

Світлана Кирій, Людмила Рабчевська