Ви є тут

Презентація книги Олега Тоцького «Семь историй киевского метро»

10 січня 2019 р. о 18:30 запрошуємо до Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на презентацію книги Олега Тоцького «Семь историй киевского метро», що вийшла у видавництві «Варто».

10 січня 2019
18:30

Про автора:

Олег Тоцький – відомий дослідник столичної підземки, блогер, фотограф, автор проекту Музею метро в тунелях метрополітену. Довгі роки він копітливо збирав маловідомі факти про київське метро, працював з архівними матеріалами, опитував працівників метрополітену й ветеранів метробуду, сам неодноразово спускався під землю в найбільш важкодоступні місця міської транспортної магістралі.

 

Про книгу:

У новому виданні Олега Тоцького розкрито багато фактів як радянського періоду, так і часів незалежності України. Цілий розділ у книжці присвячено створенню станції київського метрополітену «Золоті ворота». У розділі розкриваються й таємниці створення унікальних мозаїк, на яких зображені не тільки давньоруські орнаменти, а й церкви та історичні персонажі часів Київської Русі.

Читачам буде цікаво дізнатися й про занедбані тунелі, що з'явилися після будівництва метрополітену. Нині ці атмосферні місця достойні стати локаціями для зйомок голлівудських фільмів у жанрі «постапокаліпсис» або бути описаними у фантастичних романах.

До незаперечних переваг книжки слід зарахувати ще й багато цікавих фотографій. У виданні вдало чергуються рідкісні архівні знімки, частина яких публікується вперше, і сучасні авторські фотографії. Унікальність зйомки Олега Тоцького в тому, що більшість кадрів зроблено в недоступних для простого пасажира місцях — робочих тунелях, підплатформних і підескалаторних приміщеннях, вентиляційних шахтах і простих «побутівках» електромонтерів. Автор неодноразово бував і на так званих станціях-«привидах».

Крім того, читач зможе побачити, як виглядають звичні для всіх станції без людської присутності, — в нічний час вони найчастіше скидаються на підземні храми.

Про все це і більше про приховані від нас таємниці метро йтиметься на презентації.

Традиційно автограф-сесія. 

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ

 

Контакти: Світлана Кирій, Людмила Рабчевська, тел.: (044) 456-01-72, e-mail: socio_dnabb@ukr.net