Ви є тут

Презентація книжок Валентина Соколовського «Анна. Дилогія або Біла Королева» і «Письма сестре или Киевские каникулы академиста Врубеля»

19 червня 2018 р. о 18:00 в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбудеться презентація книжок Валентина Соколовського «Анна. Дилогія або Біла Королева» і «Письма сестре или Киевские каникулы академиста Врубеля» (Київ: Видавець Бихун В. Ю., 2018).

19 червня 2018
18:00

Про автора:

Соколовський Валентин Іванович — український кінодокументаліст, сценарист, письменник, драматург.

Народився у Відні. Живе у Києві з 1951 року.

У 1968–1993 роках працював на «Київнаукфільмі», відзняв біля сотні фільмів. У 1993—2000 роках на «Укртелефільмі» створив 12 фільмів у циклі «Архітектори Києва».

2005 року фільм «Олександра Екстер і світова сценографія» став першим з циклу «Мистецтво світу — внесок України». На міжнародному кінофестивалі «Контакт» 2006 року цей фільм було визнано найкращим короткометражним фільмом національного конкурсу.

2006 року видав роман «Анна, Анрі та Рауль» про дочку Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції.

За романом написав п'єсу «Ми будемо жити вічно». 2008 року спектакль було запрошено до Парижа французською асоціацією «Українські проліски» для участі у культурній події «Погляд з України» під егідою Міністерства закордонних справ України.

2014 року під назвою «Ярославна — королева Франції» п'єсу поставлено у Львові на сцені театру імені Марії Заньковецької.

2008 року опублікував роман «Письма сестре или Киевские каникулы академиста Врубеля» про київський період життя художника.

2013 року побачив світ роман «Ночь в городе вишен или В ожидании Франсуа» про життя видатного французького поета Франсуа Війона.

2018 року роман про Анну Ярославну видано українською мовою під назвою «Анна. Дилогія або Біла Королева». Цього ж року вийшла друком третя редакція роману про Врубеля з ілюстраціями художника.

https://uk.wikipedia.org/wiki/ Соколовський_Валентин_Iванович

https://ru.wikipedia.org/wiki/Соколовский,_Валентин_Иванович

 

 

Про видання:

«Анна. Дилогія або Біла Королева»

Книга розповідає про королеву Франції, дочку Ярослава Мудрого, Анну.

Автор відтворює її щоденне життя за королівськими грамотами та іншими документами доби з архівів Франції.

Вона – прамати кількох десятків королів і принців крові династії Капетингів, першої французької династії, яка не переривалася і простежується протягом усієї історії країни.

У долі героїні роману особисте переплетене з державним.

 

«Письма сестре или Киевские каникулы академиста Врубеля»

Роман Валентина Соколовського представляє читачеві київський період життя і творчості Михайла Врубеля.
У Києві учень Петербурзької Академії Мистецтв став врівень з титанами Відродження. Тут у результаті пережитої особистої драми народився Демон – образ, що став лейтмотивом подальшої творчості художника, його другим «я». Таке вдається небагатьом.
Роман заснований на документах і свідченнях кінця ХIХ – початку ХХ століття.

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ

 

Довідки за тел.: 456-01-72 (Світлана Кирій)