Ви є тут

Презентація нової книги Марії Кадомської «Один квартал Старого Міста»

12 березня 2019 р. о 18:00 Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного запрошує на презентацію нової книги Марії Кадомської «Один квартал Старого Міста».

12 березня 2019
18:00

Про автора:

Марія Кадомська – автор понад 200 історичних розвідок про культові, громадські та житлові споруди Києва, Сум, Сімферополя, Полтави, Вінниці, про храми і садиби Полтавщини, Житомирщини, Київщини, Сумщини, Черкащини. Брала участь у створенні тому «Київ» «Зводу пам’яток історії та культури України». Друкується у спеціалізованих наукових виданнях.  Співавтор чотирьох києвознавчих книжок, автор монографії з історії створення Покровської церкви в с. Пархомівка.

 

Про видання:

Нова книга Марії Кадомської вийшла у серії «Твій Київ» видавництва «Либідь». Дане видання доволі незвичне для цієї серії, адже йдеться не про одну якусь вулицю чи історичну пам’ятку, а про цілий квартал.

Як зазначає авторка,  задум про цю книжку зародився ще у 1981 р.  Тоді, розробляючи генеральний план Києва, вперше в Україні розпочали історико-архітектурну інвентаризацію забудови столиці. Групі дослідників інституту «Укрпроектреставрація» на чолі з архітектором Віталієм Отченашком доручили облікувати зони Верхнього міста з територіями колишніх стародавніх урочищ – усього 62 квартала. Про один із двох кварталів піде мова у цьому виданні. Особливе значення сьогодні має те, що фотограф інституту Леонід Гончар у 1981-1982 рр., працюючи разом із архітекторами, зафіксував усі без винятку споруди. У цій книжці використано частину його документальної зйомки.

Історичні досьє, що вдалося зібрати авторці, підтвердили, що нецікавих садиб у Києві немає – є недостатньо вивчені. Пересвідчитися  у цьому можна прочитавши презентовану книгу Марії Кадомської та прогулявшись одним кварталом у межах вулиць Золотоворітської, Ярославого Валу, Стрілецької та Рейтарської.

 

Вхід вільний.

 

Довідки за тел.: 456-01-72

Світлана Кирій, Людмила Рабчевська