Ви є тут

«Про киян відомих і призабутих»

18 лютого 2019 р. о 17:00 запрошуємо до Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на засідання бібліотечного клубу «Національні святині», присвячене краєзнавчій діяльності будівельника Дмитра Малакова (1937–2019) та презентації його книги «Про киян відомих і призабутих», що побачила світ у Видавничому домі «КИЙ».

18 лютого 2019
17:00

Про автора:

Дмитро Васильович Малаков (1937–2019), за фахом будівельник (Київський інженерно-будівельний інститут (1960)), за покликанням краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії ім. Дмитра Яворницького.

Його дослідження, де поєднуються глибокі фактологічні знання, ерудиція, точність і образність висловлювань – завжди користувалися неабиякою популярністю, як серед читачів, так і серед слухачів, бо розповіді його були не менш цікавими, ніж книжки.

Від 1970 року публікувався у періодиці та наукових збірках, був автором путівників по Україні і Києву, альбомів, присвячених минулому столиці та творчості старшого брата, відомого українського художника Георгія Малакова, монографій про історію забудови Києва та його архітекторів, численних спогадів. Особливе місце у доробку автора посідають видання, присвячені періоду Другої світової війни та окупації Києва.

У своїх розвідках автор завжди спирався як на архівні, так і на сімейні документи; наукові публікації та спогади учасників тодішніх подій.

 

Про видання:

Остання книжка Дмитра Васильовича відкриває нові сторінки про киян відомих і не вельми знаних, але таких, які залишили свій слід в історії Києва, серед них – мистецтвознавець Володимир Пещанський, архітектори Микола Даміловський і Василь Листовничий, художник Віктор Цимбал…

 

У заході візьмуть участь:

  • Зінаїда Стась, директор Видавничого дому "КИЙ"
  • Ольга Сабанська, праонука архітектора М. Шехоніна
  • Григорій Савченко, к. іст. н., професор, голова Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України
  • Ірина Малакова, архітектор-реставратор, член Національної спілки архітекторів України, автор проектів реставрації понад 50 пам'яток архітектури Києва та інших місць України

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ

 

Контакти: Світлана Кирій, Людмила Рабчевська, тел.: (044) 456-01-72, e-mail: socio_dnabb@ukr.net