Ви є тут

Старовинні храми міст і містечок Житомирщини

22 квітня 2019 р. о 18:30 запрошуємо до Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на презентацію книжки Олександра Михайлика «Старовинні храми міст і містечок Житомирщини».

22 квітня 2019
18:30

Про автора:

Олександр Михайлик – києвознавець і краєзнавець, автор низки книг про архітектуру Києва та сакральну архітектуру України.

 

Про книжку:

Нове дослідження містить історичні дані, інформацію та зображення щодо збереженої сакральної спадщини міст та містечок Житомирщини. Зокрема, про православні, старообрядницькі, римо-католицькі, лютеранські храми та синагоги. Представлено також втрачені об’єкти церковної архітектури.

У новому виданні автор продовжує тему, розпочату у фотоальбомомі «Старовинні храми Київщини» (2017). Головною відмінністю є те, що у книзі, присвяченій Київщині, зафіксовано храми в усіх населених пунктах, а у виданні про Житомирщину охоплено лише міста та містечка, аби репрезентувати збережену сакральну спадщину саме міських поселень краю. Про кожен із храмів вміщено фото та історичну довідку. Окремий розділ присвячено втраченим святиням – під їхніми зображеннями вміщено присвяту споруді та час будівництва і, якщо відомо, дату знищення. В останньому розділі йдеться про синагоги.

Під час роботи над книжкою було використано довідкову літературу, що видана Київською та Волинською єпархіями: книги «Историко-статистическое описание церквей и приходов Волынской епархии» Миколи Теодоровича, «Памятная книжка Киевской епархии на 1913 г.» та «Справочная книга о приходах и монастырях Волынской епархии» Миколи Переверзєва. Також використано польськомовну енциклопедію «Słownik geograficzny Królewstwa Polskiego i innych krajów słowiańskich» і сучасні інтернет-ресурси, присвячені історії Житомира та його храмів.

Усі сучасні фото авторські.

Книга розрахована на широке коло читачів, які цікавляться історичним краєзнавством та архітектурою України.

Традиційно автограф-сесія.

ВХІД ВІЛЬНИЙ.

 

Контакти: Світлана Кирій, Людмила Рабчевська, тел.: (044) 456-01-72,

e-mail: socio_dnabb@ukr.net