Ви є тут

Гарна погода та щасливі люди

24 січня 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного в співпраці з СANactions відбулася лекція архітектора Сергія Ферлея «Гарна погода та щасливі люди».

Сергій Ферлей архітектор, розпочав кар’єру у 2007 в архітектурному бюро ZOTOV&CO. З 20122018 працював у BURØ, з 20162018 в студії архітектурної візуалізації Doug and Wolf у Сіднеї, Австралія.

Архітектор розповів, що найчастіше, як завдання від замовника, чує саме ці слова: «гарна погода та щасливі люди». І це зрозуміло архітектурній спільноті, тому що реалістична візуалізація прагне максимально відтворювати фото, адже дивлячись на фото людина вірить в його реалістичність. Такий рендер, сповнений щасливим життям, допомогає забудовникам продати квадратні метри житла, а «гарна» картинка зменшує резонанс навколо суспільно значимого проекту.

Сергій Ферлей розпочав із історії і намагався викласти етапи розвитку і метаморфози, що відбулися з архітектурною візуалізацією від середніх віків до нашого часу на прикладах зображень міст і будівель видатних митців світу та сучасних фотографів. Він звернув увагу на важливий момент – відображення реальності й архітектури, в якому основним завданням є передати сенс і відчуття від об’єкту.

Архітектор висвітив важливі для колег питання, зокрема: наскільки важливою є архітектурна візуалізація, яким має бути баланс між реалізмом та художньою інтерпретацією в архітектурному рендері та даючи можливість архітекторам побачити свій проект до реалізації, наскільки такий ідеалізований вигляд реалістичною візуалізації є корисним для них?

Лектор підкреслив, що архітектори, перед якими ставлять конкретні задачі роблять рендер як колажі, щоб створити поле для фантазії та відзнайти варіанти реалізації. Також, важливим є насиченість деталями, що мають ефектно відобразити зміст і передати атмосферу візуалізації.

Сергій Ферлей зазначив, що із його власного досвіду саме під час творчого процесу знову постають наступні завдання, а саме, враховуючи технічні моменти, як обмежити себе у своїх фантазіях і вчасно зупинитись і чи існує межа між свідомою маніпуляцією та щирим відображенням найкращих сторін проекту?

Як відповідь, він розглянув приклади складних задач, нюанси, які потрібно знати аби рендер пройшов узгодження.

По завершені лекції питання вже ставили слухачі, серед яких переважна кількість працюючі молоді архітектори.