Ви є тут

Лекція Валерія Лисенка «Історії київських мостів»

3 квітня 2018 р. о 18:00 у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбудеться лекція Валерія Лисенка «Історії київських мостів».

03 квітня 2018
18:00

Про лектора:

Валерій Лисенко, краєзнавець, викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Української асоціації гідів, автор приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури».

 

Про захід:

Мости – величні й романтичні творіння. Кожен міст Києва – це окрема архітектурна пам’ятка столиці. Мости Києва є прикладами різних етапів мостобудування і важливих епох розвитку Києва.
Завдяки історичним джерелам відомо, що в стародавні часи в Києві було кілька мостових переправ через Дніпро і дерев’яних мостів через його притоки.
Є відомості про ланцюгові мости над ровами Київської фортеці. У ХVIII ст. в районі Києва був Наводницький казенний міст і перевіз, магістральний перевіз біля Хрещатицької пристані на Подолі та монастирський Либідський перевіз. Однак ці споруди були тимчасовими і недовговічними.
Перший стаціонарний міст в Києві був зведений в середині XIX століття на тому місці, де сьогодні мчать над Дніпром поїзди метро. Це був Ланцюговий міст – один з найдовших і естетично привабливих мостів Європи того часу.
Всі нинішні мости Києва, якими ми сьогодні користуємося і милуємося, були побудовані в післявоєнний період. Це і Залізничний міст, споруджений із використанням залізобетонних конструкцій, і вперше в світі суцільнозварюваний міст Патона, і Парковий міст, зведений у 1957 р., ширина якого лише 7 м. У 1965 р. було відкрито міст Метро, а у грудні 1976 р. – Московський (нині Північний) міст, особливістю якого є великий судноплавний проліт. А ще є Петрівський, Дарницький, Південний мости над Дніпром...
Мости Києва – це неповторні риси обличчя нашого міста. Вони справно служать Києву та його жителям багато років. Здається, ми добре знаємо їх і звикли до них. Проте, київські мости несуть у собі безліч цікавих фактів, про які пропонуємо вам дізнатись на лекції Валерія Лисенка «Історії київських мостів».
Помилуймося, як вони здавна пов’язували дніпрові береги та вдячно згадаймо їх творців.

 

Контактні особи: Світлана Кирій, Людмила Рабчевська

тел.: (044) 456-01-72, e-mail: socio_dnabb@ukr.net