Ви є тут

Енергонезалежність країни залежить від тебе

Енергонезалежність країни в цілому безпосередньо залежить від світогляду кожного окремого громадянина щодо важливості впровадження енергозберігаючих технологій у власних домогосподарствах і в країні в цілому.

З метою інформаційного висвітлення даної теми в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного започатковано соціально-інформаційний проект «Енергозбереження та енергоефективність: стосується кожного». В межах проекту 1 лютого 2017 р. для слухачів курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка (вихователів шкіл-інтернатів м. Києва) було організовано лекцію «Енергонезалежність країни залежить від тебе».
Провела лекцію Олеся Дзьоба, місцевий координатор житлово-комунальних програм і програм з енергоефективності Громадянської мережі ОПОРА. Вона дала присутнім прості й водночас ефективні та обґрунтовані фактами поради, зокрема про заміну лампочок розжарювання на енергозберігаючі, використання в побуті енергоефективних приладів, економію водних та енергетичних ресурсів, енергоефективність та утеплення власних будинків, реконструкцію вікон і дверей. Також п. Олеся розповіла про можливості, що надає громадянам муніципальна програма підвищення енергозбереження і навела приклади успішного її впровадження в практику ОСББ у містах України.
Після лекції для учасників заходу фахівці бібліотеки представили портал бібліотеки, де через електронний каталог можна зробити замовлення з даної тематики і, у разі необхідності, отримати консультацію фахівців через послугу "Віртуальна довідка". Із фонду бібліотеки було представлено книжкову виставку літератури з питань енергоефективності та проведено огляд рідкісних видань XVI-XIX століть, організовано перегляд персональної виставки живопису «Друге дихання Галини Куксенок» та екскурсію бібліотекою.
Підняті під час лекції питання були актуальними, а сама зустріч дала можливість присутнім отримати відповіді на поставлені запитання та дізнатися про галузевий ресурс бібліотеки з питань енергозбереження та енергоефективності.