Ви є тут

Презентація книжки Ганни Бондар

15 лютого 2018 р. в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного у співпраці з Представництвом Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні Ганна Бондар презентувала книгу «Архітектурні конкурси та конкурси розвитку територій: демократія в дії».

Подія зібрала в бібліотеці велику кількість людей, зацікавлених у гармонійному розвитку міст України.
Модерувала захід Ганна Гребеннікова, координаторка програми «Сприяння демократії» Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, яка відзначила, що книга побачила свід завдяки підтримці Фонду і має важливе значення для проведення демократичних архітектурних конкурсів в Україні.
Ганна Бондар - киянка, закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за фахом «Мистецтвознавство - організація та управління художньою культурою», Київський Національний університет будівництва та архітектури та Національний університет «Львівська політехніка» за фахом «Архітектор». Координаторка міжнародних та всеукраїнських конкурсів, зокрема Міжнародного відкритого конкурсу на оновлення громадського простору центрального ядра міста Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «Територія гідності/Terra dignitas» (2014-2015). Координаторка стратегічної ініціативи «Дніпровська перлина» в рамках Стратегії розвитку міста Києва до 2025 р. (2012-2013), міського проекту реновації історичного середовища на Подолі та Дніпровських схилах «Київ Самобутній» (2013-2015). Кураторка фестивалю міських проектів «PROмісто» (Київ, 2015), проектного семінару «Право на місто» (Київ, 2015). В 2015-2016 рр. виконувала обов'язки головного архітектора м. Києва.
Ганна Бондар зазначила, що книга висвітлює практичні засади особливостей сучасної організації та проведення архітектурних конкурсів і конкурсів розвитку територій у сучасній Україні. Вона наголосила, що прагне започаткувати публічну дискусію щодо демократичних методів відбору проектних пропозицій у сфері архітектури та міського планування, популяризувати конкурсну практику як обов'язковий елемент ефективної системи публічних закупівель і виробити поради щодо поліпшення якості підготовки архітектурних проектів і містобудівної документації.
Авторка відзначила, що у книзі досліджено більше 30 архітектурних конкурсів, проведених в Україні у 2007-2017 рр. за ініціативи органів державної влади, місцевого самоврядування, приватних осіб і громадських організацій. В ній вона намагалась проаналізувати українське законодавство, європейські принципи та методи організації конкурсів, а також надала рекомендації щодо реформування галузі відповідно до європейських директив.
Ганна Бондар впевнена, що запропонований нею алгоритм і дослідження будуть корисні для місцевих політиків, співробітників районних, міських та обласних адміністрацій, девелоперських компаній, а також організаторів архітектурних конкурсів та архітекторів, які мають намір взяти участь у конкурсах, профільних ВНЗ та громадських організацій, а також всіх зацікавлених у гармонійному розвитку міст України.
У презентації взяли участь спікери, які впроваджували конкурсну практику шляхом спроб, помилок і перемог. Це Сергій Целовальник - український радянський архітектор, головний архітектор Києва (2010-2015), віце-президент Національної спілки архітекторів, заслужений архітектор України; Наталія Кондель-Пермінова - кандидат архітектури, старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України та .Олександр Свистунов - чинний головний архітектор Києва, директор департаменту містобудування та архітектури КМДА.
Книга викликала інтерес і про це свідчила велика кількість запитань. Ганна Бондар відповіла всім зацікавленим і звернулася з проханням долучатися до її ініціативи, приєднуватися до спільної роботи. Вона переконана, що тільки спільними зусиллями можна створити синопсис конкурсної практики незалежної України щодо розвитку міського простору українських міст.

Презентація книжки Ганни Бондар - 2018.02.15