Ви є тут

Презентація посібника «Ваш багатоквартирний будинок: хто і як ним має управляти»

28 травня 2019 р. в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація посібника «Ваш багатоквартирний будинок: хто і як ним має управляти» від Управбуд ОСББ inform.

Актуальність питання енергоефективності та енергозбереження в багатоквартирних будинках зростає з кожним роком разом із тарифами за використані енергоресурси. Один із шляхів вирішення цих питань є енерго- та термомодернізація. Впровадити успішну енергомодернізацію і досягти реального заощадження коштів можливо в багатоквартирних будинках з ОСББ. 
28 травня 2019 р. в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного представники Управбуд ОСББ inform презентували посібник «Ваш багатоквартирний будинок: хто і як ним має управляти».
Наталія Ільїна, редакторка посібника, розповіла, що мета видання – навчити громадян, як вони – співвласники багатоквартирного будинку можуть ним управляти. 
Вона зазначила, що посібник підготовлено й видано Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) у рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Авторами посібника є експерти з вказаної теми: Андрій Бурий, Марія Осипчук, Руслан Кальницький, за редакцією Наталі Ільїної та Зої Гопцій.
Презентувала видання Марія Осипчук, одна із авторок. Вона наголосила, що багатоквартирний будинок є цілісною системою, яка включає в себе не тільки квартири та нежитлові приміщення, але й майно, що їх з’єднує, тобто є спільним. Воно належить співвласникам будинку на правах спільної сумісної власності, а значить, не може бути розподілене між ними. 
Авторка зауважила про те, що співвласники багатоквартирного будинку мають низку прав і обов’язків та несуть відповідальність щодо спільного майна в такому будинку. Так, співвласники мають право брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника і при цьому зобов’язані забезпечувати утримання, належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна будинку, проводити його поточний та капітальний ремонт. 
Марія Осипчук докладно зупинилася на питаннях: як і чому варто створити ОСББ, хто такий професійний управитель, чим він відрізняється від ЖЕКів «старого зразка», як його обрати та побудувати з ним ефективну співпрацю тощо.
Після завершення презентації експерти відповідали на питання від учасників заходу, серед яких голови правління та активні співвласники ОСББ, представники управляючих компаній та муніципалітетів, а також зацікавлені пересічні громадяни.
Учасники отримали друковану копію посібника, що є також у фонді Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. 
Також можна безкоштовно завантажити посібник:  https://u.to/WlBkFQ