Ви є тут

Розумне навколишнє середовище: відновлювана енергія та енергоефективність

29 січня 2018 року фахівці Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного взяли участь у конференції «Розумне навколишнє середовище», що відбулася у межах конгресу «Бізнес для Розумних Міст», організованого відповідно до програми United Smart Cities.

USC – це глобальна платформа, яка сприяє виконанню місії Організації Об'єднаних Націй щодо перетворення міських інфраструктур. Метою програми є оцінка міст, формування міських профілів та розробка стратегії підтримки, розробка проектів у співпраці з міськими експертами та приватним сектором, оцінки проектів та аналіз прогресу в місті.

На конференції презентували сучасний український та європейський досвід щодо вирішення проблем навколишнього середовища, відновлюваної енергії та енергоефективності. Зокрема, Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України презентував «Концепцію енергетичної утилізації сміття», а Олександр Симчишин, Хмельницький міський голова «Проекти поводження з побутовими відходами у м. Хмельницький».

Про проблеми та виклики, досвід розв’язання проблем міст говорили європейські фахівці: др. Роланд Рамуш, фахівець Infrastructure Project Preparation Facility Європейського банку реконструкції та розвитку; Гекхан Йілдірім, президент та засновник Світового інституту сталої енергетики, глобальний директор та засновник ініціативи WSE (Австрія) і Тер’є Стром, генеральний директор Bir Nett (Норвегія).

Модератором конференції виступила Світлана Коломієць, радник Голови Держенергоефективності України.

Конференція пройшла в атмосфері діалогу щодо ефективного вирішення проблемних питань у містах та пошуку найкращих партнерів для реалізації проектів і надання послуг.

Фахівці бібліотеки мали унікальну можливість поспілкуватися із провідними лідерами галузі щодо розвитку соціально-інформаційного проекту «Енергозбереження та енергоефективність: стосується кожного».