Вы здесь

Дом Бажанова. Памятник петербургского модерна

10 квітня 2018 р. о 18:00 в приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбудеться лекція-презентація Альони Мокроусової за книгою дослідниці архітектури Санкт-Петербурга, кандидата мистецтвознавства Анастасії Долгової «Дом Бажанова. Памятник петербургского модерна» (2017, видавництво «Коло»).

10 апреля 2018
18:00

Про лектора:

Про наукову роботу колеги та про видатну роботу Павла Альошина розповідає Альона Мокроусова – кандидат історичних наук, дослідниця архітектури, зокрема, творчості архітектора Павла Альошина, історик архітектури Києва, головний спеціаліст Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури та заповідних територій.

 

Про лекцію-презентацію:

Майже 20 років життя Павла Федотовича Альошина було пов’язано з Санкт-Петербургом: там він навчався, викладав, працював, спілкувався з колегами. Архітектор постійно приїздив до Києва, де мав чимало замовлень. Насправді, він мешкав на два міста – на його особистому бланку стояли дві адреси: київська та петербурзька.

Першою самостійною роботою Павла Альошина стало проектування та будівництво у тодішній столиці в 1906–1910 рр. престижного чотириповерхового будинку Торгово-промислового товариства Ф. Г. Бажанова і А. П. Чувалдіної на вулиці Миколаївській (нині Марата), 72. Ця видатна пам’ятка петербурзького модерну, в якій поєднано риси громадської будівлі і особняка (у фасадній частині знаходилися вишукані апартаменти директора-розпорядника товариства Ф. Г. Бажанова) викликає особливий інтерес завдяки тому, що добре зберігся ансамбль парадних інтер’єрів квартири Бажанова. Її сьогодні займає Дитяча бібліотека історії та культури Петербурга.

Квартира була знаменита живописними панно – «Богатирським фризом», як виконав Микола Реріх. З ним Павло Альошин тісно спілкувався. Окрасою інтер’єрів слугували й майолікові каміни, один з яких був виконаний за ескізом Михайла Врубеля.

Вдалий і талановито виконаний петербурзький проект залишився для П. Ф. Альошина єдиним в Санкт-Петербурзі. Але він мав значний вплив на подальшу творчість та ділові зв’язки архітектора. «Дом Бажанова» можна сміливо назвати творчою лабораторією митця.

 

Вхід вільний.

Довідки за тел.: 456-01-72, (099) 260-12-92

Світлана Кирій, Людмила Рабчевська