Вы здесь

Презентація книги Сергія Ярона "Київ у 80-х роках. Спогади старожила"

20 березня 2018 р. о 18:30 запрошуємо киян і всіх, захоплених історією Києва, до Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на презентацію книги Сергія Ярона "Київ у 80-х роках. Спогади старожила".

20 марта 2018
18:30

Презентують:

видавництво «Варто» і Ольга Друг, завідувач відділу "Київ  у другій половини XVII ст. -  на початку ХХ ст." Музею історії міста Києва, авторка наукових коментарів та добірки ілюстрацій книги Сергія Ярона.

 

Про видання:

Нова книга є перевиданням спогадів відомого київського адвоката і журналіста, кореспондента газети "Киевлянин" Сергія  Ярона, що знайомить сучасного читача з різноманітним життям Києва кінця ХІХ ст. Вперше ця книга побачила світ ще у 1910 році.

Це спільний проект видавництва "Варто" й Музею історії Києва.

Основний текст Сергія Ярона супроводжують сучасні коментарі історичних фактів і явищ тогочасного Києва.

Ярон "обертався" у вищих колах міського суспільства – як серед інтелектуалів, так і можновладців, тож портрети еліти, подані тут, змальовані з натури. Кумедні замальовки із життя містян, побутові дрібниці, важливі події в будівництві – все це разом передає давно забуту атмосферу розваженої бутності Києва зразка позаминулого сторіччя.

Поряд з характеристикою діяльності вищої адміністрації краю, подається ставлення киян до міської думи та її гласних. Яскрава картина повсякдення міста йде поряд з поданими з тонким гумором описами окремих діячів громадського і культурного життя Києва.

Видання ілюстровано унікальними видовими та жанровими фото кінця ХІХ ст., які подаються як самостійне візуальне джерело вивчення історії міста разом з писемним, із яких багато світлин друкуються вперше. Доповненням яскравої і персоніфікованої картини життя Києва слугують кольорові дружні шаржі 1880-х років відомих у ті часи київських персонажів.

Сьогодні, як і сто років тому, книга знову з’являється на книжкових поличках киян, небайдужих до власного міста.

 

ВХІД ВІЛЬНИЙ

 

Контакти: Світлана Кирій, Людмила Рабчевська

тел.: 456-01-72, e-mail: socio_dnabb@ukr.net