Вы здесь

Від рукописної книги до електронної

24 квітня 2018 року о 18:00 з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного запрошує на лекцію Валерія Лисенка «Від рукописної книги до електронної».

24 апреля 2018
18:00

Про лектора:

Валерій Лисенко, краєзнавець, викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Української асоціації гідів, автор приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури», якому нині виповнюється 20 років.

Про захід:

В давньоруських текстах слово «книга» вперше зустрічається в рукописному Остромировому Євангелії (1056–1057 рр.).

Про ставлення до книги, велику повагу до неї читаємо в «Повісті минулих літ»: «велика бо користь людині від ученья книжного. Книги ж учать і наставляють нас на путь покаяння і мудрость, бо і стриманість здобуваємо ми із словес книжних, бо все є ріки, що наповняють всесвіт увесь. Се джерела мудрості, бо є у книгах незмінна глибина. Ними бо в печалі ми втішаємось, вони є уздою стриманності... якщо бо пошукаєш ти в книгах мудрості пильно, то знайдеш там велику користь душі. Бо коли хто часто читає книги, то бесідує він з Богом або із святими мужами».

На лекції йтиметься про найдавніші рукописні книги Київської Русі – Новгородський псалтир, Реймське, Остромирове та інші славетні євангелія. Про друкарню Києво-Печерської лаври – найпотужнішу та наймайстернішу кириличну друкарню, засновану 400 років тому, яка з XVII століття задавала тон та стиль видавцям як на сході, так і на заході.

Також згадаємо, який вигляд мали друкарні ХХ століття та які проблеми вирішили і створили сучасні електронні видання.

Вхід вільний.

 

Контактні особи: Світлана Кирій, Людмила Рабчевська

тел.: (044) 456-01-72,  e-mail: socio_dnabb@ukr.net

Хлебная крошка: 
тест крошки