Вы здесь

Історія вулиці Олеся Гончара

27 березня 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася лекція києвознавця Дмитра Малакова «Історія вулиці Олеся Гончара», під час якої було презентовано путівник Д. Малакова «Від «міста Ярослава» до Либеді», виданого у видавництві «Либідь» в серії «Твій Київ».

Відкрила захід завідувач відділу соціокультурної діяльності Світлана Кирій, яка зазначила, що Дмитро Васильович Малаков є членом Національної спілки краєзнавців України, лауреатом Премії імені Дмитра Яворницького, автором києвознавчих книг і публікацій. Серед них – путівники по Україні і Києву, альбоми, присвячені минулому столиці та творчості відомого українського художника, його брата, Георгія Малакова, монографії про історію забудови Києва та його архітекторів, численні спогади.

Києвознавець Дмитро Малаков, розпочав лекцію з історії перейменування вулиці Олеся Гончара, згадав назви, що мала вулиця в різні роки, та мотиви її перейменування.

Він детально розповів про архітектурні пам’ятки старовинної вулиці столиці, про її забудову в стилях історизм, неоренесанс, неоампір, модерн й конструктивізм.

Окрему увагу він приділив фасадам будинків, що рясніють скульптурними зображеннями на теми античної міфології та геральдики.

Дмитро Васильович згадав про авторів архітектурних пам’яток, що розташовані на цій вулиці, зокрема, київських архітекторів П. Альошина, І. Бєляєва, О. Кобєлєва, В. Ніколаєва та ін. Також говорив і про вчених, письменників, митців, які мешкали і працювали на вулиці Олеся Гончара, відтворюючи соціальну й культурну атмосферу Києва різних часів.

Лекція Дмитра Малакова відбулася як віртуальна подорож під супровід відібраних автором історичних зображень. Це була чудова нагода пройтися разом з ним вулицею Олеся Гончара, площею Перемоги, вулицею Старовокзальною і відпочити біля літописної річки Либідь.

Завершився захід автограф-сесією та неформальним спілкуванням слухачів з шанованим знавцем київських старожитностей.

Історія вулиці Олеся Гончара - 2018.03.27