Ви є тут

Римский Киев, или Castrum Azagarium на Киево-Подоле

20 травня 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася на презентація книжки Бориса Єрофалова «Римский Киев, или Castrum Azagarium на Киево-Подоле».

Бориса Єрофалов, архітектор, головний редактор "Видавничого дому А+С", автор нової книги «Римский Киев, или Castrum Azagarium на Киево-Подоле» розповів, що нове видання – це архітектурно-містобудівне розслідування, розгорнуте на підставі картографічних джерел II–XIX ст., що підтверджується даними із суміжних дисциплін і показує створення розвиненого міського поселення на місці Києва не пізніше II ст. н. е.

Він зазначив, що дане дослідження безумовно історичне, але зроблене виключно всередині архітектурного світогляду й світосприйняття і цей світогляд принципово відрізняється від іншого, що спирається на дискурсивні і природничо-наукові методи.

Борис Єрофалов звернув увагу на те, що планувальні сліди римського каструма на київському Подолі чітко прочитуються на збережених топографічних планах ХVІІІ ст. Тому, за версією автора, присутність на території Києво-Подолу «міської», римської цивілізації підтвержується не лише археологічними знахідками, але й картографічними свідченнями. На території сучасного Києва знаходилося місто Азагарій, яке після великого переселення отримало назву Київ.

Автор також підкреслив, що у книзі наводяться приклади стійкої цивілізаційної комунікації в басейні Чорного моря, а також розглядаються пролегомени створення і дослідження двох знакових пам'яток архітектури – Золотих воріт і Андріївської церкви в Києві.

На заході виступила архітектор і реставратор Ольга Пламеницька. Вона розповіла, що є автором книги «Castrum Camenecensis. Фортеця Кам’янець» про історію Кам’янець-Подільської фортеці, де виклала одну із найбільш новаторських ідей свого дослідження – становлення фортеці в пізньосарматський період ІІ-V ст., що відбулося за участі римлян.

Нове видання Бориса Єрофалова висвітлює гіпотезу існування Риму у Києві й за словами доктора мистецтвознавства, професора Андрія Пучкова, «тормошит читательское сомнение, ломает привычное, зазывая в неизвестность».

Презентація книжки Бориса Єрофалова «Римский Киев, или Castrum Azagarium на Киев

Коментарі

Cialis

НаписавFrussyVum
30 жовтня 2021 16:09