Ви є тут

Фотовиставка Сергія Тарасова «Золоте яблуко»

6 березня 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного презентували фотовиставку Сергія Тарасова «Золоте яблуко».

На виставці представлено 30 світлин, що відтворюють мальовничі краєвиди, відомі та маловідомі архітектурні пам’ятки Поділля, Галичини, Закарпаття, Волині, Криму й інших куточків України. Зокрема, це історичні панорами міст та містечок, замків, палаців, монастирів, дерев’яних церков, синагог, цвинтарів, створених багатьма народами, які населяли нашу країну.

Виставка демонструвалась в Гаазі (Голландія), Празі (Чехія) та американськiй амбасадi в Києвi (тiльки для представників посольства), так що це перший широкий показ в Українi.

Сергій Тарасов займається архітектурною і пейзажного зйомкою, фотографує архітектуру та краєвиди України для видавництв вже 20 років. У його архiвi понад 30 000 професiйних фотографiй архітектурних об’єктів та краєвидiв України, Бiлорусi, Польщі, Литви та iнших країн. За його ілюстраціями видано більше 50 книжок в Україні та Схiдній Європi, близько 50 календарiв та безлiч поштiвок.

Світлана Кирій, завідувачка відділу соціокультурної діяльності Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, розповіла, що у фонді бібліотеки є альбоми Сергія Тарасова, що вийшли у видавництві «Балтія Друк», зокрема це «Найчарівніші куточки України» (2003), «Україна» (2004) і «Замки і фортеці України» (2005). До презентації фотограф подарував ще один свій фотоальбом «Золоте яблуко» (2009), що нараховує 100 художніх фотографiй архiтектурних пам’яток України з коментарями iсторикiв українською, польською та англiйською мовами. На основі фотоальбому «Золоте яблуко» автор і підготував колекцію світлин.

Сергій Тарасов розповів, чому альбом і виставка мають назву «Золоте яблуко». Це цитата із спогадів мешканця давньої Речі Посполитої про його враження від знайомства з Україною: «Країна, де грунт родить без засіву, де риба плодиться з «божої роси», де за височенною травою не побачити волового рогу, де бджіл водиться стільки, що вони відкладають мед прямо на землю, де рівнини й степи годі зміряти оком...».

Музичну програму до презентації підготували студенти-аспіранти Факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова під керівництвом канд. пед. н., доцентки, докторантки кафедри педагогіки мистецтва і фортепіанного виконавства, лауреатки фортепіанних конкурсів, авторки і організаторки музичних конкурсів Людмили Паньків разом із лауреатом міжнародних конкурсів артистів естради, керівником гурту «Етноджаз» Київського наіцонального університету технологій та дизайну Михайлом Твердим.

Всупереч руйнівній дії часу автор світлин зумів побачити відгомін казкового «золотого яблука» у сьогоднішній Україні. Адже доля таки залишила нам у спадок ріки, гори та луки, а також багато фортець і храмів, замків і палаців...