Ви є тут

Приміщення, інтер’єр та технічне оснащення бібліотеки

За роки існування Бібліотека розміщувалася в чотирьох приміщеннях.

На початку створення Бібліотеки у 1944 р. фонд зберігався у трикімнатній квартирі по вул. Великій Житомирській, 12, кв. 3а.

Незабаром бібліотека переїхала до Митрополичого будинку, розміщеного на Софіївському подвір’ї, де була розташована і Академія архітектури УРСР. У приміщенні Митрополичого будинку Бібліотека функціонувала до 1985 р. 
(Митрополичий будинок є однією з найцікавіших зразків цивільної кам’яної архітектури першої половини XVIII ст., колишньою резиденцією київських митрополитів. Споруджений у 1722–1730 рр. як одноповерхова споруда з глибокими склепінчастими підвалами під усією будівлею (автор проекту невідомий). Невдовзі, імовірно архітектором Йоганом Шеделем, було зведено другий поверх. Пізніше за проектом архітектора С. Антонова надбудовано мансарду. Інтер’єр приміщення прикрашено чудовими фресками XVIII ст.).

У червні 1985 р. Бібліотека переїхала до Гостиного двору, пам’ятки архітектури, де розташовувалася до реконструкції будівлі, що розпочалася у 2012 р. 

(Гостиний двір – це двоповерхова прямокутна в плані споруда з великим внутрішнім двором. Має великі підвальні приміщення. Проект виконано в кращих традиціях класичного стилю. Будувався Гостиний двір за проектами двох архітекторів: Луїджі Руска (1808 р.) та Андрія Меленського (1933 р.). Відновлена споруда у 1980-х рр. за первісним проектом Луїджі Руска (автор реставрації – архітектор Валентина Шевченко, пристосування – архітектор Юрій Лосицький). У проекті реставрації Гостиного двору передбачалося розміщення нашої Бібліотеки, тому частина приміщень будівлі була пристосована для потреб Бібліотеки.

Новим приміщенням для Бібліотеки з жовтня 2013 р. стала колишня їдальня видавництва «Преса України», реконструкцію якої здійснено архітектором С. Кобзєвою. У результаті реконструкції добудовано четвертий поверх, де розміщено частину структурних підрозділів Бібліотеки, читальну залу, і підвал під читальною залою, в якому розміщено частину книгосховища. У новому приміщенні для діяльності бібліотеки передбачено 4 книгосховища, актову залу, об’єднану з виставковою, бібліотечну кав’ярню, ігрову кімнату для дітей. 

Бібліотека має філію, що функціонує при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (вул. Велика Житомирська, 9).

 

Тип матеріалу о бібліотеці: