Вы здесь

Activities calendar

TEST

Нове надходження

Дякуємо за звернення!

Впишіть свої особисті дані, для зв'язку з Вами, та інформацію щодо видання, яке Ви хочете запропонувати бібліотеці

Долучитися до проекту

Дякуємо за Вашу ініціативність! Вами було прийнято рішення долучитися до проекту

Опишіть свою зацікавленість - те, чим цей проект буде корисний для Вас, а також те, як Ви бачите свою участь у ньому
Вкажіть данні для зв`язку з Вами:

Замовити послугу

Дякуємо за звернення! Вас зацікавила послуга

Вкажіть деталі Вашого запиту, чим саме ми можемо бути корисні для Вас?
Вкажіть дані для зв`язку з Вами:

Нові надходження: серпень 2019 року

 

Архітектура інтер'єру: 20+ : альб. проектів інтер'єрів випускників архітектур. фак. та Ін-ту архітектури Львів. політехніки / М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львівська політехніка" ; за ред.: Л. Грицюк, В. Черняєвої, В. Баб'яка. - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2018. - 110 с. : кольор. іл.

Нові надходження: липень 2019 року

 

Bauhaus - Zaporizhzhia = Баухаус - Запоріжжя : матеріали до Міжнар. наук.-практ. конф. "Універсальність явищ запорізького модернізму і школи Баухаус. Проблеми збереження модерністської спадщини". - Запоріжжя : Кераміст, 2017. - 46 с. : іл. - Текст: укр., англ.

Нові надходження: червень 2019 року

 

Александрович В. Холмська ікона Богородиці з Емануїлом : [монографія] / В. Александрович ; Нац. акад. наук України, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича. - Львів : Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича, 2018. - 143 с. : кольор. іл. - (Студії з історії українського мистецтва ; т. 5). - Бібліогр. в підрядк. прим.

Археологічна карта Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Про авторів:

 

Сергій Тараненко – канд. іст. наук, завідувач науково-дослідного сектору археології науково-дослідного відділу історії та археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника;

Юлія Мисько – канд. іст. наук, провідний науковий співробітник науково-дослідного сектору археології НКПІКЗ;

Олексій Зажигалов – провідний інженер відділу комунікацій НКПІКЗ.

 

Про книжку:

 

Археологічна карта Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Презентували дослідження автори: Сергій Тараненко – канд. іст. наук, завідувач науково-дослідного сектору археології науково-дослідного відділу історії та археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (НКПІКЗ) та Юлія Мисько – канд. іст. наук, провідний науковий співробітник науково-дослідного сектору археології НКПІКЗ. Співавтор Олексій Зажигалов, провідний інженер відділу комунікацій НКПІКЗ, в цей час перебував в експедиції.

Бронювання видання

 
1 Початок 2 Завершене

Тест 2

Це - відповідь 2

Тест

Це - відповідь на тестове питання

Хронологія побудови систем централізованого водопостачання та водовідведення в населених пунктах світу

Про авторів:

Валентин Кобзар – автор і співавтор 20 монографій та майже 160 публікацій, присвячених темі водопостачання та водовідведення.

Олександр Михайлик – києвознавець і краєзнавець, автор низки книг про архітектуру Києва та сакральну архітектуру України.

 

Про книжку:

 

Проведення заходу

Дякуємо за звернення

Ви маєте можливість провести свій захід в нашій бібліотеці.

Для цього вкажіть коли і який захід Ви бажаєте провести із нашою допомогою.

Вкажіть дані для зв`язку з Вами:

Біоставок у ландшафті

На семінарі були присутні ладшафтні архітектори і дизайнери. Говорили про біоставки та секрети їх проектування й облаштування, від вибору місця до підбору рослин водної та прибережної зони. Зокрема, спікерами заходу виступили професіонали своєї справи.
Андрій Осетян, директор компанії Homepark, виступив із лекцією «Що таке біоставки. Всі секрети проектування й облаштування біоставків». Він детально розповів про проектування й облаштування біоставків із власного досвіду і досвіду компанії. 

Городской ветер. Рассказы киевлянки

Ганна Бондар - мистецтвознавиця, архітекторка, авторка багаточисленних досліджень у сфері проблем містобудування, організації і проведення архітектурних конкурсів, в тому числі авторка книги «Архітектурні конкурси та конкурси розвитку територій: демократія в дії» (2017).
Нова книжка Ганни Бондар «Городской ветер. Рассказы киевлянки» є спільним проектом авторки, видавництва «Варто» та Київської фундації культури.

Практика для студентів ІІІ курсу Факультету архітектури, будівництва та дизайну

У рамках будівельно-технологічної практики працівники бібліотеки ознайомили студентів з особливостями формування, зберігання документально-інформаційних ресурсів та бібліотечного обслуговування. Особлива увага була приділена архівним кресленням пам’яток української та світової архітектури, колекціям науково-технічної та проектної документації.

Презентація посібника «Ваш багатоквартирний будинок: хто і як ним має управляти»

Актуальність питання енергоефективності та енергозбереження в багатоквартирних будинках зростає з кожним роком разом із тарифами за використані енергоресурси. Один із шляхів вирішення цих питань є енерго- та термомодернізація. Впровадити успішну енергомодернізацію і досягти реального заощадження коштів можливо в багатоквартирних будинках з ОСББ. 
28 травня 2019 р. в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного представники Управбуд ОСББ inform презентували посібник «Ваш багатоквартирний будинок: хто і як ним має управляти».

Презентація посібника з управління багатоквартирним будинком

На презентацію запрошуємо:

 • голів правління та активних співвласників ОСББ, 
 • представників управляючих компаній та 
 • муніципалітетів, а також 
 • усіх, кому небайдужа тема управління багатоквартирними будинками. 

Презентуватимуть посібник одна з його авторок - Марія Осипчук, а також редакторка Наталія Ільїна. Після завершення презентації експерти зможуть відповісти на питання по його тематиці від учасників заходу. Учасники також матимуть можливість отримати друковану копію посібника.

«Архитектура межвоенного Киева. Школы. Ясли. Детсады»

Про автора:

Семен Широчин – кандидат технічних наук, дослідник архітектури Києва, автор книг та низки статей про архітектуру Києва радянської доби.

 

Про книжку:

Нова книжка Семена Широчина «Архитектура межвоенного Киева. Школы. Ясли. Детсады» відкриває собою серію книжок про міжвоєнний Київ.

Римский Киев, или Castrum Azagarium на Киево-Подоле

Про автора:

Борис Єрофалов – архітектор, головний редактор "Видавничого дому А+С", академік Української академії архітектури, професор Міжнародної академії архітектури.

 

Про книжку:

Нова книга «Римский Киев, или Castrum Azagarium на Киево-Подоле» – це архітектурно-містобудівне розслідування, розгорнуте на підставі картографічних джерел II-XIX ст., що підтверджується даними із суміжних дисциплін і показує створення розвиненого міського поселення на місці Києва не пізніше II ст. н. е.

Великодній настрій свята в дитячих малюнках

На виставці експонуються яскраві, наповнені святковим весняним настроєм і Великодніми символами, малюнки дітей 6–11 років, а саме: Андрушко Софії,

Бзенко Антоніни, Кіщенко Маргарити, Ковіної Евеліни, Марченко Олександри, Мигаль Каріни, Нестерчука Артема, Нікітіної Влади, Нікульченко Амалії, Розумної Ірини,Тарасенко Іванни, Туркової Саші, Хазіахмедової Злати, Ходаковської Дар’ї, Чайковського Миколи, Чернеги Софії.

Виставка триватиме до 18 травня.

Старовинні храми міст і містечок Житомирщини

Про автора:

Олександр Михайлик – києвознавець і краєзнавець, автор низки книг про архітектуру Києва та сакральну архітектуру України.

 

Про книжку:

Нове дослідження містить історичні дані, інформацію та зображення щодо збереженої сакральної спадщини міст та містечок Житомирщини. Зокрема, про православні, старообрядницькі, римо-католицькі, лютеранські храми та синагоги. Представлено також втрачені об’єкти церковної архітектури.

«Архитектура межвоенного Киева. Школы. Ясли. Детсады»

Семен Широчин, кандидат технічних наук, дослідник архітектури Києва, автор книжок і низки статей про архітектуру Києва радянської доби, зазначив, що нова книжка відкриває собою серію видань про міжвоєнний Київ.

Римский Киев, или Castrum Azagarium на Киево-Подоле

Бориса Єрофалов, архітектор, головний редактор "Видавничого дому А+С", автор нової книги «Римский Киев, или Castrum Azagarium на Киево-Подоле» розповів, що нове видання – це архітектурно-містобудівне розслідування, розгорнуте на підставі картографічних джерел II–XIX ст., що підтверджується даними із суміжних дисциплін і показує створення розвиненого міського поселення на місці Києва не пізніше II ст. н. е.

Енергомодернізація багатоквартирних будинків

Модерувала захід в. о. директора Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну. Вона зазначила, що Фонд енергоефективності - це єдина в Україні державна установа, яка була створена з метою підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергоефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, діяльність якого фінансується за рахунок коштів держбюджету, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Нові надходження: травень 2019 року

 

Галкін А. С. Логістичне управління автотранспортним обслуговуванням : навч. посібник / А. С. Галкін ; М-во освіти і науки України, Харків. нац. ун-т міського госп-ва ім. О. М. Бекетова. - Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2018. - 212 с. : іл., граф., табл. - Бібліогр.: с. 151-163.

Розглянуто питання ефективності автотранспортного обслуговування, досліджено методи й моделі логістичного управління автотранспортним обслуговуванням.

 

Старовинні храми міст і містечок Житомирщини

Києвознавець і краєзнавець Олександр Михайлик розповів, що нова праця є даниною його роду, який походить із Житомирщини. У новій книзі він представив об’єкти церковної архітектури, зокрема історичні дані, інформацію та зображення православних, старообрядницьких, римо-католицьких, лютеранських храмів і синагог.

Автор звернув увагу на те, що окремий розділ присвячено втраченим святиням – під їхніми зображеннями вміщено присвяту споруді та час будівництва і, якщо відомо, дату знищення.

Воркшоп «Як дотримуватися нових ДБН щодо доступності будівель «Інклюзивність будівель і споруд»

Проектувати одразу правильно та сучасно, враховувати європейський досвід, включаючи всі вимоги щодо зручності будівель непросто, але реально. А з 1 квітня 2019 року – правильно та ще й зручно для всіх, адже вступили в силу нові державні будівельні норми ДБН В.2.2 – 40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд».

Щоб допомогти розібратися в цьому питанні експертний центр з універсального дизайну в Україні запросив архітекторів, проектувальників та спеціалістів з технічного нагляду, урбаністів, представників компаній-забудовників і студентів на воркшоп.

Нові надходження: квітень 2019 року

Artline Володимира Слєпченка : [альбом] / уклад.: О. Лутковська, С. Бушак, В. Слєпченко. - Київ : [б. в.], 2017. - 175 с. : кольор. іл. - Текст: укр., англ.

Вміщено репродукції картин художника В. Слєпченка.

 

 

 

 

 

 

Візуалізація публічного простору галузевої бібліотеки

Наталія Світла, заступник директора ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, відкриваючи захід, звернула увагу на те, що саме в цей день, 75 років тому, 26 березня 1944 р., постановою РНК УРСР від 26.03.1944 р. № 274 було створено Державну наукову архітектурно-будівельну бібліотеку імені В. Г. Заболотного як Наукову бібліотеку при Українській філії Академії архітектури СРСР.

Презентація перевидання «Київ:Провідник» (за ред. Федора Ернста)

Олександр Савчук, кандидат філософських наук, розповів, що це перше перевидання унікального і одного з найкращих путівників по місту Києву – путівника 1930-го року за редакцією видатного українського мистецтвознавця Федора Людвиговича Ернста (1891–1942).

Презентація проектів «Візуалізація публічного простору галузевої бібліотеки»

75-літня історія Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного бере свій початок від Наукової бібліотеки Академії архітектури УРСР, що розташовувалась у Митрополичому будинку на території Софії Київської. За цей час бібліотека тричі змінювала своє місце перебування й щоразу стикалася із проблемою облаштування приміщень.

З Днем народження!

75 років тому, 26 березня 1944 р., була створена Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного як Наукова бібліотека при Українській філії Академії архітектури СРСР (постанова РНК УРСР від 26.03. 1944 р. № 274).

Нові надходження: березень 2019 року

 

Гребенников В. Б. Пам'ятки археології Єланецького району : кат.-довід. / В. Б. Гребенников, С. М. Яценко ; Миколаїв. обл. держ. адмін., Упр. культури, національностей та релігій, Держ. інспекція по охороні пам'яток культури в Миколаїв. обл. - Миколаїв : Іліон, 2018. - 74 с. : іл.

Про археологічні об’єкти Єланецького району, їх види, час виникнення та історію дослідження.

 

 

Презентація книжки Марії Кадомської «Один квартал Старого Міста»

Світлана Головко, головний редактор видавництва «Либідь», розповіла, що нове видання доволі незвичне для цієї серії, адже йдеться не про одну якусь вулицю чи історичну пам’ятку, а про цілий квартал. Вона зазначила, що історичні досьє, які вдалося зібрати авторці, підтвердили факт: нецікавих садиб у Києві немає – є недостатньо вивчені.

Творчість Павла Федотовича Альошина у фондах Національного заповідника «Софія Київська»

Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, розповіла про плідну багаторічну співпрацю із заповідником і спільну історію. Вона наголосила, що академік Павло Альошин стояв біля джерел Академії архітектури УРСР, яку очолював Володимир Заболотний, а з 1945 р. його кабінет знаходився у Будинку митрополита, там де і бібліотека.

Презентація перевидання путівника 1930 р. «Київ: Провідник» (за ред. Федора Ернста)

Про видання:

Це перше перевидання унікального і одного з найкращих путівників по місту Києву — путівника 1930-го року за редакцією видатного українського мистецтвознавця Федора Ернста (1891—1942).

Книга виконана на спеціальному крейдованому папері, у твердій оправі з полотняним палітурним матеріалом, тисненням і суперобкладинкою.

Видання містить 842 сторінки, 151 ілюстрацію та 2 плани Києва на форзацах.

 

Презентація нової книги Марії Кадомської «Один квартал Старого Міста»

Про автора:

Марія Кадомська – автор понад 200 історичних розвідок про культові, громадські та житлові споруди Києва, Сум, Сімферополя, Полтави, Вінниці, про храми і садиби Полтавщини, Житомирщини, Київщини, Сумщини, Черкащини. Брала участь у створенні тому «Київ» «Зводу пам’яток історії та культури України». Друкується у спеціалізованих наукових виданнях.  Співавтор чотирьох києвознавчих книжок, автор монографії з історії створення Покровської церкви в с. Пархомівка.

 

Екскурсія для студентів Київського національного університету будівництва і архітектури

Під час екскурсії, яку провела Світлана Кирій, зав. відділу соціокультурної діяльності, студенти разом з викладачем Анастасією Ахаїмовою, доцентом кафедри Архітектурного проектування цивільних будівель, ознайомилися із структурою приміщення бібліотеки, її галузевим інформаційним ресурсом, з організацією та проведенням заходів у рамках соціально-бібліотечних проектів, а також з електронними ресурсами, представленими на порталі бібліотеки, онлайн-послугами та електронним каталогом.

Презентація художньої виставки «Живопис і графіка Стефана Статецького»

Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності розповіла, що співпраця з Музеєм історії Десятинної церкви розпочалася у квітні 2018 року з презентації видання музею – бюлетеня «Opus Mixtum». Експозиція художньої виставки – це вдала ідея продовження співпраці, що дасть змогу киянам і відвідувачам бібліотеки познайомитись із творчістю маловідомого українського радянського художника Стефана Статецького (1940–2001).

Презентація альбому-каталогу О. Мокроусової та Т. Скібіцької «Творчість Павла Федотовича Альошина у фондах Національного заповідника «Софія Київська»

Про авторів:

Олена Мокроусова – канд. іст. наук, дослідниця архітектури Києва, головний спеціаліст Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам"яток історії, культури та заповідних територій.

Тетяна Скібіцька (1959 – 2013) - український мистецтвознавець, автор першої монографії про київський архітектурний модерн.

Презентація інформаційного ресурсу «Енергозбереження та енергоефективність: про актуальне»

Важливою складовою для проведення в Україні реформ і впровадження заходів із підвищення енергоефективності та енергозбереження є формування у населення відповідного мислення та світогляду.

Презентація фотопроекту Олексія-Нестора Науменка «Три міста: три світи»

На відкритті автор презентує відзняті ним фільми “Токіо – столиця протилежностей”, “Сараєво – місто спотикання” та “Малє – найменша столиця світу”.

Подорожуючи під час кіно-експедицій, режисер назбирав цілу колекцію світлин, частину з яких він представить на виставці. Це фотографії, що відкривають такі далекі й такі різні світи трьох різних країн: Японії, Боснії та Мальдівів.

 

Про автора:

Олексій-Нестор Науменко, режисер кіно і телебачення вже двадцять років мандрує нашою планетою та знімає документальні фільми.

Презентація художньої виставки «Живопис і графіка Стефана Статецького»

Про автора:

Стефан Статецький (1940–2001), український радянський художник. Народився 8 жовтня 1940 р. у с. Жеревпілля Розважівського р-ну Київської обл. в сім’ї агрономів. У родині шанувалось мистецтво й народні українські традиції, які підтримувала його мати Вітрук Єфросінія Нікіфоровна.

Фрідлін Семен Давидович (1909–1992)

Семен (Ізраїль) Фрідлін народився 15 (28) лютого 1909 р. у м. Кременчуці на Полтавщині.

У 1927 р. працював столяром на заводі ім. Петровського в м. Дніпропетровську (нині м. Дніпро).

Протягом 1928–1932 рр. навчався на факультеті цивільного будівництва Дніпровського інженерно-будівельного інституту (нині Придніпровська державна академія будівництва та архітектури). По завершенні навчального закладу залишився працювати там асистентом кафедри архітектури.

У 1933 р. працював виконробом на жерстекатальному заводі в м. Дніпропетровську.

Дзбановський Борис Вікторович (1909–2000)

Борис Вікторович народився 17 (4) лютого 1909 р. в м. Умані Уманського повіту Київської губернії (нині Черкаська обл.) у родині службовців.

У 1924 р. закінчив трудову школу в м. Умані Черкаської обл.

У 1926–1930 рр. навчався на будівельному факультеті Індустріального технікуму в м. Умані.

У 1930–1931 рр. працював начальником проектного бюро Держбудконтори в м. Умані, у 1931 р. – техніком Головпроекту в м. Києві.

Протягом 1931–1937 рр. навчався на факультеті інженерних споруд Київського будівельного інституту.

«Про киян відомих і призабутих»

Про автора:

Дмитро Васильович Малаков (1937–2019), за фахом будівельник (Київський інженерно-будівельний інститут (1960)), за покликанням краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії ім. Дмитра Яворницького.

Його дослідження, де поєднуються глибокі фактологічні знання, ерудиція, точність і образність висловлювань – завжди користувалися неабиякою популярністю, як серед читачів, так і серед слухачів, бо розповіді його були не менш цікавими, ніж книжки.

Грідіна Марія Федорівна (1900-?)

Походила з родини міщан. Батько – Федір Христофорович Лідле, мати – Євдокія Іванівна Дьякова.

Нові надходження: лютий 2019 року

 

Бєлятинський А. О. Новітні гідроструменеві технології для ремонтних робіт на автошляхах : монографія / А. О. Бєлятинський, В. М. Бадах, В. М. Першаков ; за ред. В. М. Першакова ; М-во освіти і науки України, Нац. авіац. ун-т, Акад. буд-ва України, Інженер. акад. України. - Київ : б. в., 2017. - 98 с. : іл. - Бібліогр.: с. 91-92.

Невідомі периферії Києва. Солом’янський район

Семен Широчин – кандидат філософських наук, дослідник архітектури Києва, автор книг та низки статей про архітектуру Києва радянської доби.

Олександр Михайлик – києвознавець, автор низки книг про архітектуру Києва та храмів Київщини.

Онлайн-семінар: Нова Інструкція БТІ. Будівельна амністія-2019

Учасники заходу зможуть почути відповідальних представників Мінрегіону, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Асоціації експертів будівельної галузі, представників Асоціацій органів місцевого самоврядування та лідерів експертної групи з питань технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна Громадської ради при Мінрегіоні.

Розумне навколишнє середовище: відновлювана енергія та енергоефективність

USC – це глобальна платформа, яка сприяє виконанню місії Організації Об'єднаних Націй щодо перетворення міських інфраструктур. Метою програми є оцінка міст, формування міських профілів та розробка стратегії підтримки, розробка проектів у співпраці з міськими експертами та приватним сектором, оцінки проектів та аналіз прогресу в місті.

Гарна погода та щасливі люди

24 січня 2019 р. в співпраці з СANactions відбулася лекція архітектора Сергія Ферлея «Гарна погода та щасливі люди»

Гарна погода та щасливі люди

Сергій Ферлей архітектор, розпочав кар’єру у 2007 в архітектурному бюро ZOTOV&CO. З 20122018 працював у BURØ, з 20162018 в студії архітектурної візуалізації Doug and Wolf у Сіднеї, Австралія.

Гарна погода та щасливі люди

Наскільки важливою є архітектурна візуалізація? Яким має бути баланс між реалізмом та художньою інтерпретацією в архітектурному рендері? Даючи можливість архітекторам побачити свій проект до реалізації, наскільки такий ідеалізований вигляд реалістичною візуалізації є корисним для них? Чи може рендер, сповнений щасливим життям, допомогти забудовникам продати квадратні метри житла, а «гарна» картинка зменшити резонанс навколо суспільно значимого проекту?

Яблонський Дмитро Нилович (1921–2001)

Дмитро Нилович Яблонський народився у 1921 р. в м. Смоленську (РФ).
Протягом 1938-1946 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського державного художнього інституту, по закінченні якого отримав спеціальність архітектора-художника.
У 1946 р. Д. Яблонський у співавторстві зі скульптором М. Вронським розробив проект пам"ятника професору В. Образцову на території сучасної Олександрівської клінічної лікарні м. Києва (відкритий у 1950 р.).

Юрченко Петро Григорович (1900-1972)

Народився 22 серпня 1900 р. в селі Медвин Іванківського району Київської області в родині селянина, який, за словами односельців, мав золоті руки. Батько тяжко працював, щоб прогодувати шістьох дітей, зокрема, на будівництві. Він грав на гармонії, співав українські народні пісні. Маленький Петро виріс в атмосфері любові та шани до всього українського.

Штейнберг Яків Аронович (1896–1982)

Яків Аронович Штейнберг народився 13 квітня 1896 р. в м. Києві. У 1918–1925 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського художнього інституту, по закінченні якого тримав спеціальність архітектора-художника. Свій дипломний проект він представив на конкурс на проект будівлі «Держпрому» в м. Харкові й посів там шосте місце. Протягом 1918–1924 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського політехнічного інституту, закінчивши весь курс, крім дипломного проекту.

Шпара Петро Юхимович (1904–1988)

П. Шпара народився 9 січня 1904 р. в с. Іванківцях Хмельницької області в бідній селянській родині. Початкову освіту здобув у місцевій школі. З дитинства захоплювався малюванням.
У 1922 р. вступив на робітничий факультет Кам’янець-Подільського промислового училища.
Протягом 1923–1930 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського архітектурного інституту. Навчався в майстерні відомого українського архітектора П. Альошина

Шпара Ігор Петрович (1936 р.н.)

І. Шпара народився 30 травня 1936 р. в м. Харкові в родині відомого архітектора П. Ю. Шпари.
У 1954–1960 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського державного художнього інституту.
Навчаючись, він брав участь в архітектурних конкурсах. Зокрема, в 1958 р. І. Шпара розробив конкурсний проект пам’ятника Брестської фортеці.
Після навчання молодий архітектор влаштувався на роботу старшим архітектором інституту «Київпроект» («Головкиївпроект»), де працював до 1990 р.

Шлейфер Павло Іванович (1814–1879)

П. І. Шлейфер народився 29 червня (11 липня) 1814 р. у родині спадкового дворянина німецького походження Івана Єгоровича Шлейфера. Як і більшість дворян того часу, освіту отримав вдома. 
У 1830 р. почав служити в Департаменті зовнішньої торгівлі. Одночасно зі службою був вільним слухачем в Академії художеств.

Про нас пишуть – 2018

Публікації про ДНАББ ім. В. Г. Заболотного – 2018 рік

1. Алексеенко Е. Имена семьи Рерихов в документах Центрального государственного архива-музея литературы и искусства Украины / Елена Алексеенко. Николай Рерих и Николай Лосский. История сотрудничества / Елена Петренко. – Одесса : Астропринт, 2018. – 24 с. : ил. – (Серия «Архивы. Исследования» : вып. 16).

Ми пишемо – 2018

Публікації працівників ДНАББ ім. В. Г. Заболотного – 2018 рік

1. Альтернативні джерела енергії : ретроспект. бібліогр. покажч. : 1932–2017 рр. / Мінрегіон України, Держ. наук. архітектур.-буд. б-ка ім. В. Г. Заболотного ; уклад. С. М. Кайнова ; редкол.: Г. А. Войцехівська, Д. О. Мироненко, О. В. Углова ; консультант Р. М. Радченко. – Київ, 2018. – 191 с. – (Енергозбереження та енергоефективність. Вип. 1).

Покажчик містить анотовану бібліографічну інформацію про альтернативні джерела енергії.

Презентація книги Семена Широчина і Олександра Михайлика «Невідомі периферії Києва. Солом’янський район»

Про авторів:

Семен Широчин – кандидат філософських наук, дослідник архітектури Києва, автор книг та низки статей про архітектуру Києва радянської доби.

Олександр Михайлик – києвознавець, автор низки книг про архітектуру Києва та храмів Київщини.

 

Про книгу:

Захопившись дослідженням Cемен Широчин із Олександром Михайликом вирішили не зупинятися на Лівобережжі та продовжити серію книг про ще мало вивчені та досліджені правобережні периферії.

Енергоефективність – шлях до енергонезалежності країни

З огляду на актуальність даної тематики в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного започатковано соціально-інформаційний проект «Енергозбереження та енергоефективність: стосується кожного». В межах проекту 12 жовтня 2016 р. для викладачів і студентів Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну було організовано лекцію «Енергоефективність - шлях до енергонезалежності країни».

Форум «Малі міста України»

Серед учасників Форуму представники місцевого самоврядування, зокрема фахівці Мінрегіон України, представники об"єднаних територіальних громад малих міст, краєзнавці, архітектори, історики, бібліотекарі.

Публікації про бібліотеку

У розділі відображено публікації та видання, що характеризують діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. Це підготовлені працівниками бібліотеки статті, що опубліковані у періодичних виданнях, наукових збірниках та електронних ресурсах: інформаційні бюлетені, бібліотечні рубрики, науково-дослідні роботи, бібліографічні покажчики, письмові довідки, інформаційно-аналітичні та методичні видання. А також статті журналістів, колег з інших бібліотек, фахівців галузі, в яких згадується бібліотека.

Шлейфер Георгій Павлович (1855–1913)

Г. Шлейфер народився 4(16) червня 1855 р. у м. Києві в родині архітектора Київської навчальної округи, художника Павла Шлейфера
Перші три класи Г. Шлейфер навчався в Другій гімназії, в якій нині розміщено Міжміську телефонну станцію на бульв. Т. Шевченка, 18 (цікаво, що споруда зведена за проектом його батька). Закінчив початкову освіту майбутній цивільний інженер в Першій гімназії.

Майбутні інформаційні маркетологи в Бібліотеці Заболотного

Студентів ознайомили із будівлею, структурою приміщення бібліотеки, фондом рідкісних книг та краєзнавства, особливостями формування та зберігання документально-інформаційних ресурсів, бібліотечним обслуговуванням і специфікою роботи структурних підрозділів бібліотеки.
Віра П"яскіна, методист І категорії науково-методичного відділу, розповіла студентам про історію книгозбірні, що бере свій початок від 26 березня 1944 р., про галузевий книжковий фонд та функціональні можливості сучасного приміщення.

Нові надходження: січень 2019 року

 

Архітектурне проектування. Проект секційного житлового будинку з вирішенням торговельно-побутових закладів на першому рівні : метод. рек. до виконання курсової роботи для студентів спец. 191 "Архітектура та містобудування" / М-во освіти і науки України, Нац. авіац. ун-т ; уклад.: Г. М. Агєєва, Л. М. Бармашина. - Київ : НАУ, 2018. - 44 с. : іл. - Бібліогр.: с. 34-36.

Вміщено вимоги до змісту курсової роботи та її оформлення.

«Бібліотека в особистостях»

В. Г. Заболотний одним із почесних місць у структурі Академії архітектури УРСР відводив Науковій бібліотеці.

Практично з перших днів на бібліотеку покладались функції та завдання наукової установи, серед яких – сприяння науково-дослідній роботі Академії архітектури УРСР та її інститутів з питань архітектури, будівництва, монументального живопису, художньої промисловості та народної творчості.

«Кабінет Заболотного»

Архітектор Володимир Заболотний був організатор.

Спочатку він організував себе, полтавського хлопчика, — випестувавши у 1920-і стрижень характеру: фаховий вишкіл архітектора в Художньому інституті.

Приміщення, інтер’єр та технічне оснащення бібліотеки

На початку створення Бібліотеки у 1944 р. фонд зберігався у трикімнатній квартирі по вул. Великій Житомирській, 12, кв. 3а.

Презентація книги Олега Тоцького «Семь историй киевского метро»

Олег Тоцький – відомий дослідник столичної підземки, блогер, фотограф, автор проекту «Музей метро в тунелях метрополітену».

Олена Насирова, головна редакторка видавництва «Варто» розповіла, що автор багато років поспіль копітливо збирав маловідомі факти про київське метро, працював з архівними матеріалами, опитував працівників метрополітену й ветеранів метробуду, сам неодноразово спускався під землю в найбільш важкодоступні місця міської транспортної магістралі.

Дайджест

До уваги користувачів пропонується дайджест галузевих інтернет-новин.

«Казкове місто – місто зимової фантазії»

Про виставку:
«Казкове місто – місто зимової фантазії» – виставка малюнків дітей 8–11 років, які є учнями художньої студії «Творчість» Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва.
Дитячі роботи розповідають про мрії юних художників, в яких вони бачать своє місто, де живе казка, де господарює фантазія.

Іконографія Різдва Христового

Дослідники історії вважають, що Різдво запозичене християнами з язичеських культів. У стародавніх релігіях відзначалося народження богів – давньоєгипетського Осіріса, давньогрецького Діоніса, давньоіранського Мітри та ін. Дати цих свят припадали на кінець грудня – початок січня, дні зимового сонцестояння, «повороту до весни». Християнська церква поступово витіснила давні свята.

Презентація книги Олега Тоцького «Семь историй киевского метро»

Про автора:

Олег Тоцький – відомий дослідник столичної підземки, блогер, фотограф, автор проекту Музею метро в тунелях метрополітену. Довгі роки він копітливо збирав маловідомі факти про київське метро, працював з архівними матеріалами, опитував працівників метрополітену й ветеранів метробуду, сам неодноразово спускався під землю в найбільш важкодоступні місця міської транспортної магістралі.

 

Нові надходження: грудень 2018 року

 

Архітектурний вісник КНУБА  : [наук.-вироб. зб.] / Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури ; відп. ред. П. М. Куліков ; редкол.: О. С. Слєпцов [та ін.]. - Київ : КНУБА. - 2013
Вип. 13
. - 2017. - 578 с. : іл. - Текст: укр., рос. - Бібліогр. в кінці ст. - ISSN 2519-8661.

Нові надходження: листопад 2018 року

 

Будівельна історія Білої Церкви ХІ-ХХІ століть / О. Стародуб [та ін.]. - Біла Церква : Пшонківський О.В. - 2017. - ISBN 978-617-604-119-1
Т. 1
: Від середньовічного граду до сучасного міста. - 2017. - 348 с. : іл., фот.

Вміщено огляд розвитку забудови Гюргева – Білої Церкви з моменту заснування міста до середини ХХ ст.

 

 

 

 

Казкове місто – місто зимової фантазїї

Юні художники і декоратори завітали до бібліотеки разом із викладачами і своїми рідними та друзями. Для більшості із них це була перша презентація результатів своєї роботи. 

Презентація виставки дитячих малюнків і оригамі «Казкове місто – місто зимової фантазїї»

Про виставку:

«Казкове місто – місто зимової фантазїї» – виставка малюнків дітей 8–11 років, які є учнями художньої студіі «Творчість» Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва.

Дитячі роботи розповідають про мрії юних художників, в яких вони бачать своє місто, де живе казка, де господарює фантазія.

Олександр Вербицький – видатний зодчий України

Олександр Матвійович Вербицький – архітектор, інженер і педагог, професор, дійсний член Академії архітектури УРСР, директор Інституту аспірантури, почесний член Академії будівництва і архітектури УРСР (1958). Він є автором значної кількості споруд в Україні та поза її межами, серед яких почесне місце займає проект Київського залізничного вокзалу (1927 р.).

Презентація бібліографічного покажчика «Вербицький Олександр Матвійович (1875-1958)»

Про архітектора:

Олександр Матвійович Вербицький – архітектор, інженер і педагог, професор, дійсний член Академії архітектури УРСР, директор Інституту аспірантури почесний член Академії будівництва і архітектури УРСР (1958), автор значної кількості споруд в Україні та поза її межами, серед яких почесне місце займає проект Київського залізничного вокзалу (1927 р.).

Місто як колекція: київські сторінки журналу «Антиквар»

У заході взяли участь Анна Шерман, директорка Видавничого дому «Антиквар» і головна редакторка журналу «Антиквар», Заслужений журналіст України, а також Олексій Зотіков, кандидат історичних наук, києвознавець, кінодокументаліст, етнограф та журналіст.

Творча зустріч «Місто як колекція: київські сторінки журналу «Антиквар»»

За 12 років свого існування журнал «Антиквар» сформував та опублікував величезний доробок науково-популярних матеріалів про історію, діячів, місця та трансформації столиці. Авторами текстів були відомі краєзнавці та історики (Михайло Кальницький, Станіслав Цалик, Олексій Зотіков, Владислава Осьмак, та ін.), які за роки існування видання створили своєрідну соціокультурну хроніку життя міста.

Презентація книги Ірини Малакової «Тысяча лет от предков до потомков»

Ірина Магомедівна Малакова, знаний архітектор-реставратор, член Національної спілки архітекторів України, автор проектів реставрації понад 50 пам'яток архітектури Києва та інших місць України.

Ніна Прибєга, головний літературний редактор видавництва «Мистецтво» зазначила що видання «Тысяча лет от предков до потомков» глибока і особистісна книга Ірини Малакової, у якій вона розкрила найпотаємніші події із свого життя та життя своєї родини.

Презентація книги Ірини Малакової «Тысяча лет от предков до потомков»

Про автора:

Ірина Магомедівна Малакова, архітектор, член Національної спілки архітекторів України, народилася 30 квітня 1936 р. у Києві, в інтелігентній родині з давнім українським корінням. Навчалася в київській школі № 138, фахову освіту здобула в Київському будівельному технікумі та Київському інженерно-будівельному інституті (нині – КНУБА). Працювала архітектором у науково-дослідних і проектних інститутах: «Діпромісто», «КиївЗНДІЕП», «Південдіпротрубопровід». Автор проектів багатоповерхових житлових та адміністративних будинків у Києві та інших містах.

Бібліотекарки України: Галина Яблонська

На початку конференції прозвучав музичний виступ у виконанні студента ІІ курсу Київського інституту музики імені Р. М. Глієра Наливайка Івана.

Шіле Олександр-Петро-Адріан Якович (1830–1897)

О. Шіле народився 28 червня (10 липня за старим стилем) 1830 р. у м. Петербурзі в обрусілій німецькій родині. 
Освіту здобув у Петропавлівському училищі в м. Петербурзі. В 1852 р. закінчив Петербурзьку академію мистецтв, де серед його вчителів були Г. Боссе та К. Тон. За проект міської брами отримав звання некласного художника.
Протягом 1853-1855 рр. О. Шіле продовжив навчання у Берлінській будівельній академії, Франції та Італії. У 1855 р. він повернувся в Російську імперію і до 1869 р. працював у Петербурзі та Нижньому Новгороді на різних посадах.

Чмутіна Наталія Борисівна (1912–2005)

Майбутній архітектор народилася 18 грудня 1912 р. у м. Києві в родині студента-інженера Бориса Петровича та медичної сестри Анастасії Олександрівни. Протягом 1918-1926 рр. Наталія мешкала в бабусі в м. Араміль (нині Єкатеринбурзька область, Російська Федерація). Там же отримала середню освіту. 
У 1927 р. Наталія закінчила трудову школу № 50. Згодом навчалася на курсах іноземних мов, по закінченні яких отримала спеціальність перекладача французької та німецької мов. Водночас закінчила курси креслення.

Хорхот Олександр Якович (1907–1993)

Народився О. Хорхот 26 травня 1907 р. у м. Києві в родині вченого-ботаніка. Протягом 1916-1920 рр. навчався у гімназії в м. Києві, у 1921-1922 рр. - у трудовій школі, а в 1923-1924 рр. відвідував підготовчі курси до вступу у виш. У 1924-1926 рр. навчався в художньо-індустріальній школі, закінчивши яку здобув спеціальність художника-майстра.

Тутученко Семен Павлович (1913–1994)

Семен Павлович Тутученко народився 2 лютого 1913 р. в с. Решети (нині Кочківський район Новосибірської області, РФ) у родині вихідців із с. Юшки поблизу м. Ржищева Київської області. Його батько - сибірський партизан - загинув у 1919 р. у боях з колчаківськими білогвардійцями. 
Протягом 1930-1932 рр. С. Тутученко працював муляром на будівництві вапнякового заводу № 2 Наркомбуду Узбекистанської РСР в м. Джизак.

Тукалевський Ігор Миколайович (1916–1995)

І. Тукалевський народився 13 червня 1916 р. в м. Ніжині Чернігівської області.
У квітні-вересні 1932 р. працював учнем електромонтера в м. Москві, після чого повернувся до рідного Ніжина.
Влітку 1939 р. І. Тукалевський працював десятником на будівництві школи в районі Зелений Яр у м. Запоріжжі.
Протягом 1935-1941 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського інженерно-будівельного інституту, по закінченні якого отримав спеціальність архітектора.

Троценко Віктор Карпович (1888–1978)

Віктор Карпович Троценко народився 4(13) травня 1888 р. у слободі Нижня Сироватка Сумського повіту Харківської губернії (нині село Сумського району Сумської області). Початкову освіту здобув у сільській школі (до іспитів не був допущений через систематичну неуспішність із закону Божого).
З 1903 р. працював модельником на сумському заводі сільськогосподарських машин. У 1904 р. влаштувався на роботу в Управління Білгородсько-Сумської залізниці, де як технік служби шляхів та будівель виконував роботи з проектування споруд, складання кошторисів, вів геодезичні зйомки. 

Троупянський Федір Абрамович (1874–1947)

Федір Абрамович Троупянський народився 14 травня 1874 р. в м. Одесі в родині робочого-набірника.
У 1893 р. закінчив Одеське середнє художнє училище й вступив до Петербурзької академії художеств, яку закінчив у 1897 р., отримавши звання архітектора-художника.
У 1897 р. почав працювати помічником архітектора, брав участь у будівництві готелю «Лондон» і низки прибуткових будинків у м. Одесі.
Протягом 1906-1908 рр. архітектор брав участь у будівництві костелу в м. Фастові Київської області, де був співавтором проекту та керівником будівельних робіт.

Бібліотекарки України: Галина Яблонська

Конференція присвячена діяльності третього директора Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного Галині Людвигівні Яблонській.

Яблонська Галина Людвигівна (1913-1999)

Г. Л. Яблонська народилася 18 листопада 1913 року в с. Пчельня Теплицького району Вінницької області в сім"ї польських переселенців. Батько, Людвіг Андрійович, працював слюсарем у цукрових і спиртових заводах. Мати, Марія Станіславівна, працювала вчителькою.

Семінар-практикум «Використання новітніх технологій у роботі з інформаційнимими ресурсами»

Заступник директора ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Наталія Світла розповіла про активну проектну діяльність бібліотеки, спрямовану на висвітлення актуальних галузевих питань, популяризацію галузевої книги, розвиток інформаційної культури користувачів.

Лекція Валерія Лисенка «Театральна площа Києва»

Валерій Лисенко, краєзнавець, викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Всеукраїнської асоціації гідів, автор приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури» (1998–2018).

Валерій Лисенко традиційно вів розповідь під ілюстраційний ряд відеослайдів, що підготовлені ним за матеріалами з фонду ДНАББ ім. В. Г. Заболотного та досліджень істориків і краєзнавців.

Відбудова Хрещатика: конкурс та проектування

На виставці представлено близько 80 оригіналів проектів 1944–1946 рр., виконаних Володимиром Заболотним, Олексієм Тацієм, Олександром Власовим, Дмитром Соболєвим та ін. київськими архітекторами, серед яких проекти із фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.

Презентація виставки фоторобіт «Небо починається з землі»

Наталія Світла, в. о. директора Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного привітала викладачів і студентів із ювілеями і зазначила, що спільні проекти як найкраще демонструють науково-інформаційні і творчі можливості двох установ і сприяють освіті нового покоління архітекторів і дизайнерів.

Лекція Валерія Лисенка «Театральна площа Києва»

Про лектора:

Валерій Лисенко, краєзнавець, викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Всеукраїнської асоціації гідів, автор приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури» (1998–2018).

Про захід:

Мова йтиме про вулиці, будинки та людей, долі яких тісно пов’язані з Театральною площою.

Тацій Олексій Олександрович (1903–1967)

Народився О. Тацій 17 березня 1903 р. у Полтаві. Важливого значення для розвитку художніх здібностей майбутнього архітектора мало знайомство з художником І. Мясоєдовим - сином одного із засновників товариства передвижників, який мешкав поряд. Завдячуючи І. Мясоєдову, юнак захопився малюванням, що дало йому змогу вступити до ВХУТЕМАСу (Вищі художньо-технічні майстерні, Москва), де він навчався протягом 1920-1922 рр.

Струве Аманд Єгорович (1835–1898)

А. Струве народився 11 червня (30 травня за старим стилем) 1835 р. у родині військового інженера з багатими культурними традиціями (один з його предків був професором Єнського університету в XVII ст.). Закінчив курс Миколаївської інженерної академії, а в 1857 р. - Військову академію в м. Петербурзі за напрямком діяльності - будівництво металевих мостів.

Сластьон (Сластіон) Опанас Георгійович (1855–1933)

Опанас Георгійович Сластьон народився 14 січня 1855 р. в м. Бердянську Таврійської губернії (нині Запорізька область). Його батько, Георгій Дмитрович, був іконописцем родом з кріпаків м. Золотоноші (нині Черкаської області). Після народження Опанаса родина Сластьонів переїхала до Ногайська Бердичівського повіту. О. Сластьон навчався малювати спочатку в батька, а потім у художника Постемського.

Сиркін Михайло Маркович (1922–?)

М. Сиркін народився 9 червня 1922 р. в м. Харкові в родині робітників.
У 1940 р. його мобілізували до лав Червоної армії. Закінчивши спеціальні курси, Михайло Маркович отримав звання сержант. У 1942 р. йому присвоєно військове звання лейтенант. 3 червня 1944 р. під час воєнних дій на Другому Білоруському фронті під Бобруйськом (Білорусь) був тяжко поранений. 25 жовтня 1944 р. демобілізований через поранення як інвалід Другої світової війни.

Риков Валеріян Микитович (1874–1942)

Валеріян Микитович Риков народився у 1874 р. в м. Тбілісі в родині вчителя. Початкову освіту майбутній архітектор здобув у Тамбовському реальному училищі, по завершенні якого вступив на архітектурний відділ Академії художеств у Петербурзі. В академії протягом 1894–1902 рр. навчався у визначного російського архітектора Л. Бенуа. У 1902 р. закінчив академію з відзнакою, отримавши звання архітектора-художника за проект «Синодальне подвір"я для Петербурга».

Растреллі Франческо Бартоломео (1700–1771)

В. Растреллі народився в 1700 р. у м. Парижі в родині скульптора Карло Бартоломео Растреллі.

Презентація культурологічного путівника Дмитра Малакова «Шляхом Київ-Житомир»

Анна Шерман – директорка Видавничого дому «Антиквар», головна редакторка журналу «Антиквар», Заслужений журналіст України розповіла про роботу видавництва  над путівнмком, творчу співпрацю з автором і меценатами, завдяки яким вийшла книга.

Дмитро Малаков – член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії ім. Дмитра Яворницького, автор багатьох видань про Київ, його видатних зодчих і автор нового путівника.

Приймак Борис Іванович (1909–1996)

Борис Іванович Приймак народився 11 червня (29 травня) 1909 р. в містечку Новочеркаську (нині на території РФ). У 1924-1926 рр. навчався на графічному факультеті Харківського художнього військового технікуму, у 1926-1930 рр. - на архітектурному факультеті Харківського художнього інституту, по закінченню якого отримав спеціальність архітектора. Ще в студентські роки почав працювати: у 1928-1929 рр. - креслярем в «Укрдіпромезі», у 1929-1930 рр. - помічником архітектора в «Індубуді» в м. Харкові.

Прахов Адріан Вікторович (1846–1916)

Народився А. Прахов 16 (4) березня 1846 р. у м. Мстиславлі Могильовської губернії (нині Республіка Білорусь) в родині філолога, історика та археолога Віктора Івановича Прахова та Євдокії Василівни Полубинської (Прахової).
У 1863 р. А. Прахов закінчив Третю Петербурзьку гімназію.

Плєхов Микола Дмитрович (1902–1969)

Народився Микола Дмитрович 1 травня 1902 р. в м. Комунарську (нині м. Алчевськ Луганської обл.), в робітничій родині. Трудову діяльність почав робітником на металургійному заводі. 
У 1919 р. добровільно вступив до лав Червоної армії у батальйон О. Пархоменка, брав участь в боях з білогвардійцями. Після завершення Громадянської війни й демобілізації, закінчив робітничий факультет і інженерно-будівельний факультет Харківського технологічного інституту, отримавши кваліфікацію інженера-архітектора. У студентські роки працював на будівництві.

Пимоненко Микола Корнилович (1862–1912)

Народився Микола Корнилович 9 березня 1862 р. в передмісті Києва (нині - район Пріорки) у родині міщанина. Батько був іконописцем і різьбярем по дереву, виконував на замовлення іконостаси. Майбутній художник навчався в іконописній майстерні Іванова. Тут він познайомився з художником Миколою Івановичем Мурашком.
У 1876 р. Микола Пимоненко почав навчатися в Київській рисувальній школі, якою керував М. Мурашко. 
У 1881 р. він склав іспити на звання учителя малювання при Київському учбовому окрузі. Вчителював М. Пимоненко в м. Каневі.

Патон Євген Оскарович (1870–1953)

Є. Патон народився 5 березня (20 лютого за старим стилем) 1870 р. у м. Ніцці (Франція) в родині Оскара Петровича та Катерини Дмитрівни (уродженої Шишкової). Його батько (в минулому гвардійський полковник, військовий інженер) працював російським консулом. «Про те, що ця родина була аристократичною, вельми шанованою і поважною в Росії свідчить той факт, що хрещеним батьком Євгена Оскаровича був Його Імператорська Високість великий князь В"ячеслав Костянтинович і Її Імператорська Високість Княгиня Олександра Йосипівна» [1].

Осьмак Василь Олександрович (1870–1942)

В. Осьмак народився 8(20) квітня 1870 р. в містечку Гоголів колишнього Остерського повіту Чернігівської губернії (нині с. Гоголів Броварського р-ну Київської обл.) в родині дворянина, колезького асесора Олександра Мусійовича Осьмака.
У 1880-1888 рр. В. Осьмак навчався в київській 2-й гімназії. Після здобуття початкової освіти вступив на математичний факультет університету св. Володимира. Після чотирьох семестрів перевівся до Петербурзького інституту цивільних інженерів, який закінчив у 1895 р. за першим розрядом.

Ніколаєв Володимир Миколайович (1847–1911)

Народився Володимир Миколайович Ніколаєв 3 березня (19 лютого) 1847 р. в Царському Селі (нині м. Пушкіно поблизу м. Санкт-Петербурга) в родині міщанина. У 1860-х рр. навчався в Санкт-Петербурзькій школі заохочення художеств. У віці 27 років закінчив Петербурзьку Академію художеств, отримавши велику срібну медаль (заохочувальна медаль за розрахунок церковних склепінь) та звання класного художника ІІІ ступеня (1871). 

тест укр

Неровецький Олександр Інокентійович (1884–1950)

Олександр Інокентійович Неровецький народився 17 березня 1884 р. в м. Черкасах Київської губернії (нині обласний центр) в родині лікаря і вчительки, вихідців з духовного звання. 
У 1901 р. закінчив Черкаську гімназію із золотою медаллю. У 1901-1902 рр. навчався на математичному факультеті Київського університету (відрахований за участь у студентському русі). У 1902-1907 рр. навчався на інженерно-будівельному факультеті Київського політехнічного інституту, по закінченні якого отримав спеціальність інженера-будівельника. 

Нарбут Данило Георгійович (1916–1998)

У віці 14 років почав працювати в декоративній майстерні Київського театру опери та балету, де навчався за керівництва О. Хвостенка-Хвостова, С. Евенбаха, В. Ленерта.
У 1933 р. за направленням театру почав навчання на трирічних курсах театральних художників при Всеросійській Академії мистецтв у м. Ленінграді.
З 1935 р. працював у Київському театрі опери та балету.
У 1936 р. - репресований. Пережив концтабори та примусові роботи на Біломорканалі. Після звільнення працював у театрах міст Єйська та Златоуста.

Молокін Олександр Георгійович (1880–1951)

Олександр Георгійович Молокін народився 12(24) серпня 1880 р. в м. Вільнюсі (Литва) в родині художника-самоука - вихідця із селян. 
У 1891-1898 р. навчався у Вільнюському реальному училищі, після закінчення якого вступив до Петербурзького інституту шляхів сполучення. У 1902 р. перевівся на архітектурний факультет Петербурзького інституту цивільних інженерів, який закінчив у 1910 р. й отримав спеціальність архітектора. Паралельно з навчанням протягом 1902-1905 рр. О. Молокін читав науково-технічні лекції для працівників Путилівського заводу в м. Петербурзі.

Молодожанин Леонід Григорович (1915–2009)

Леонід Григорович Молодожанин (Лео Мол) народився 15 січня 1915 р. у м. Полонному Кам"янець-Подільської області (нині Хмельницька область) у родині народного гончара Григорія Кириловича. Родину Молодожанинів було депортовано до с. Мишоловки поблизу м. Іркутська, але в 1916 р. вони переїхали до м. Красноярська. Тут Л. Молодожанин почав ходити до школи. У красноярській школі майбутній скульптор почав малювати (учителем малювання був Рохлецький).

Мілецький Авраам Мойсейович (1918–2004)

Аврам Мойсейович Мілецький народився 10 березня 1918 р. в м. Києві. Навчався у школі № 79.
Протягом 1935-1941 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського інженерно-будівельного інституту. У цей час тут викладали архітектори П. Альошин, О. Вербицький, Й. Каракіс, В. Заболотний, І. Моргилевський. Одночасно протягом 1939-1941 рр. періодично працював архітектором в архітектурній майстерні «Цивільпроект».

Меленський Андрій Іванович (1766-1833)

Майбутній зодчий народився в 1766 р. в Москві (наразі потребують дослідження точна дата народження А. І. Меленського, його дитячі та юнацькі роки). З документальних джерел відомо, що навчався майбутній архітектор у таких визначних зодчих, як В. Баженов, М. Казаков, К. Бланк, Дж. Кваренгі.

Манучарова Ніна Давидівна (1900–1988)

Народилася Н. Манучарова 8 вересня 1900 р. у м. Смоленську. У 1909-1917 рр. навчалася в жіночій гімназії в м. Києві.
У 1917-1918 рр. працювала старшим креслярем на будівництві залізничної лінії Московсько-Київсько-Воронезької залізниці в м. Суражі Чернігівської обл. (нині Брянська обл., РФ). 
Протягом 1919-1921 рр. навчалася в Київському університеті.

Малишенко Олег Олексійович (1905–1979)

О. Малишенко народився 25 листопада 1905 р. в м. Харкові в родині лікаря. 
У 1921 р. закінчив першу трудову школу м. Харкова. У 1921-1923 рр. навчався на робітничому факультеті Харківського вечірнього технікуму. 
У 1923-1925 рр. відвідував землевпорядкувальні курси.

Малиновський Олександр Іванович (1915–1976)

О. Малиновський народився 10 (23) квітня 1915 р. в м. Києві в родині службовця. Середню освіту здобув у одній з київських шкіл. У 1930-1934 рр. навчався в Київському будівельному технікумі.
У 1934-1940 рр. здобував вищу освіту на архітектурному факультеті Київського інженерно-будівельного інституту, по закінченню якого отримав спеціальність архітектора. Одночасно з навчанням працював у різних будівельних і проектних організація м. Києва (Київбуд, архітектурна майстерня № 1, Діпротранс, Укрцивільпроект, Шкілпроект) на посадах десятника, техніка, будівельника архітектора.

Лінецький Олександр Васильович (1884–1953)

О. Лінецький народився 23 березня 1884 р. в м. Одесі в родині міщан. Його батько був письменником.
Середню освіту майбутній архітектор отримав в 1905 р. екстернатом у І-й казенній гімназії в м. Кам"янці-Подільському. Згодом в результаті випробувань у кваліфікаційному відділі та на основі постанови Управління професіональної освіти Народного комісаріату освіти (НКО), удостоєний звання архітектора-художника.

Лисенко Михайло Григорович (1906–1972)

Михайло Григорович Лисенко народився 16(29) жовтня 1906 р. в с. Шпилівка Сумської обл. в родині багатодітного селянина. У дворічному віці він переніс важку хворобу й отримав травму, що призвела до тяжких ускладнень: внаслідок туберкульозу кісток мав горб на спині, після перелому ноги кістки зрослися неправильно, нога не згиналася у коліні та була коротша за іншу на 12 см. Через хворобу він не зміг вчасно піти до школи, тому грамоту опановував самотужки.

Жаннере Грі Шарль Едуард (Ле Корбюзьє) (1887–1965)

Шарль-Едуард Жаннере народився в швейцарському містечку Ла-Шо-де-Фон. Його предки оселилися в Швейцарії в XIV ст. Багато представників роду Жаннере були художниками і граверами. Шарль-Едуард народився в родині власника годинникової майстерні. Навчався у місцевій школі прикладного мистецтва («l"Ecole d"Art», або школі Леплатеньє). У 1902 р. на Міжнародній виставці декоративного мистецтва в м. Турині (Італія) Шарль здобув першу нагороду - почесний диплом за оригінальне дизайнерське оформлення годинника «Breguet». У 1905-1907 рр.

Презентація книги Юрія Пісковського «Портал»

Юрій Пісковський – професор Міжнародної академії архітектури, почесний академік Української академії архітектури, член Національної спілки архітекторів України і Національної спілки журналістів України, зазначив, що в книзі він ділиться роздумами про людину в сучасному будівництві життя і стурбованістю бездуховністю і занепадом культури.

Кульський Леонід Адольфович (1903-1993)

Леонід Адольфович Кульський народився 10 квітня (28 березня за старим стилем) 1903 р. в місті Новорадомську (нині Польща) в родині інженера. У 1925 р. він закінчив фізико-математичне відділення Київського інституту народної освіти, у 1928 р. - хімічний факультет Ленінградського університету.
У 1930 р. Леонід Адольфович заснував лабораторію хімії і санітарної техніки Київської філії Всесоюзного науково-дослідного інституту споруд. У цій лабораторії було розпочато розробку ефективних методів знезараження води, а також необхідного для цього обладнання. 

Куликовський Валер’ян Іванович (1835–1910)

В. Куликовський народився в 1835 р. Закінчив Петербурзьке будівельне училище, гімназію в м. Ковному, у 1857 р. - Петербурзький інститут цивільних інженерів. 
По закінченню курсу працював помічником архітектора Ковельської губернії, споруджував приватні житлові будинки та займався ремонтом казенних споруд. 
У 1858 р. працював над влаштуванням ілюмінації та декоративних прикрас у м. Вільно (нині Вільнюс, Литва).

Кричевський Василь Григорович (1872-1952)

Народився Василь Григорович 19 (31) грудня 1872 р. (за іншими даними - 12 січня 1873 р. [1]) у с. Ворожбі (нині місто Сумської обл.) в родині сільського фельдшера. З дитячих років він почав малювати, а також захоплювався співом і музикою [2].

Середню освіту здобув у Ворожбянській двокласній школі, згодом - у школі села Нижня Сироватка (у цей час тут вчителював Б. Грінченко).

Краусс Андрій-Фердинанд Кіндратович (1859–1911)

А.-Ф. Краусс походив із саксонських німців.
Працював переважно в м. Києві. Перші його споруди тут датовані 1880-ми роками (реконструкція забудови садиби Оскерка та Ілляшенка по вул. Володимирській, 41; прибутковий будинок Федоріна по вул. Михайлівський, 16; власний прибутковий будинок по вул. Кузнецькій, нині - М. Горького, 32).

Костирко Петро Федорович (1897–1982)

Петро Костирко народився 14 (2) лютого 1897 р. в с. Лави Сосницького р-ну Чернігівської обл.
У 1913-1918 рр. навчався в середньому Політехнічному училищі в м. Москві, яке завершив за спеціальністю техніка-будівельника.
У 1915-1916 рр. працював техніком-практикантом технічного відділу земства в с. Сосниці Чернігівської обл.
У 1917 р. перебував на Кавказькому фронті в Туреччині.
У 1919-1920 рр. працював техніком Комгоспу, Раднаргоспу в с. Сосниці Чернігівської обл.

Косаревський Іван Олександрович (1912–1989)

Іван Олександрович Косаревський народився 9 лютого [2] 1912 р. в Голубовському руднику Кадіївського р-ну Ворошиловградської обл. (нині м. Голубівка Луганської обл.) в родині шахтаря. В документальних джерелах існує інша версія дати народження: Ю. Нельговський зазначає дату 9 листопада 1912 р. [3], в україномовній Вікіпедії вказані дві дати - 6 листопада 1918 р. і 9 лютого 1912 р. [4], а в журналі «АНТ» - 6 листопада 1918 р. [5].

Коренєв Борис Григорович (1910-1998)

Народився Б. Г. Коренєв 24 серпня 1910 р. в м. Катеринославі (нині Дніпропетровськ).

У 1931 р. закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут, де й залишився працювати. Ще під час навчання працював техніком у місцевому «Промбудпроекті».

Комар Анатолій Миколайович (1909–1959)

Народився А. Комар 26 грудня 1909 р. в м. Києві у родині коваля залізничного депо. У 1924 р. закінчив середню семирічну школу. У цьому ж році розпочав трудову діяльність слюсарем на залізничній станції Козятин.
Протягом 1925-1930 рр. навчався в Залізничній профтехшколі Козятина, по закінченні якої отримав спеціальність помічника машиніста паротягу.
У 1930-1934 рр. навчався в Дніпровському інженерно-будівельному інституті в Запоріжжі, по закінченні якого отримав спеціальність інженера-будівельника.

Коллі Микола Джемсович (Якович) (1894–1966)

Народився М. Дж. Коллі 05(17) серпня 1894 р. в м. Москві. У 1922 р. він закінчив Вищі художньо-технічні майстерні у м. Москві, захистивши дипломний проект - «Міжнародний Червоний стадіон на Воробйових горах».

Протягом 1913-1915 рр. М. Дж. Коллі працював над проектом Казанського вокзалу (за керівництва О. В. Щусєва).

У 1920-1941 рр. викладав у Московському вищому технічному училищі ім. М. Баумана, водночас у 1930-1941 рр. - у Московському архітектурному інституті.

Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні» на тему «Особистість і епоха Володимира Заболотного»

У роботі читань взяли участь бібліотекарі та історики, архітектори та будівельники, викладачі і студенти архітектурно-будівельних вузів і коледжів.
Розпочали ХІІІ Заболотнівські читання мелодіями Мирослава Скорика та Амадея Моцарта у виконанні студенток ІІІ курсу Київського інституту музики імені Р. М. Глієра Клари Адамович і Дар"ї Гаврилової під керівництвом Любові Почерняєвої.

Кобелєв Олександр Васильович (1860–1942)

Народився О. Кобелєв 27 липня 1860 р. в м. Царське село (нині м. Пушкін, РФ). Навчався у військовій гімназії в м. Петербурзі. Закінчив Петербурзький інститут цивільних інженерів, де навчався протягом 1880-1887 рр., отримавши відповідне звання та чин Х класу. За його дипломним проектом було зведено залізничний вокзал у м. Козятині Вінницької області (за його ж проектами було збудовано паровозне депо, школу, низку житлових будинків, водонапірну вежу тощо). 

Кілессо Сергій Костьович (1931-2012)

Народився С. К. Кілессо 28 березня 1931 р. у Києві в родині відомого лікаря Костянтина Григоровича Кілессо. Після закінчення Київської художньої середньої школи ім. Т. Г. Шевченка навчався на архітектурному факультеті Художнього інституту в м. Києві в майстерні В. Г. Заболотного. За дипломний проект «Критий стадіон на 10 000 місць» отримав відмінну оцінку і разом з колегами почав працювати над проектом Палацу Спорту в «Київпроекті».

Катонін Євген Іванович (1889–1984)

Народився Є. І. Катонін 5 квітня 1889 р. в м. Одесі.
У 1912-1918 рр. навчався на архітектурному факультеті Всеросійської Академії художеств у м. Ленінграді, по закінченні якої отримав спеціальність художника-архітектора. Принагідно зазначимо, що одним з його вчителів був відомий архітектор Л. Бенуа.
Протягом 1919-1924 рр. працював старшим науковим співробітником Академії історії  матеріальної культури ім. Марра в м. Ленінграді. Одночасно в 1919-1926 рр. працював архітектором-реставратором в реставраційній майстерні Головнауки.

Касьянов Олександр Михайлович (1906–1961)

О. Касьянов народився 23 лютого 1906 р. в м. Харкові в родині вчителя.
Протягом 1923-1924 рр. працював художником і креслярем в «ИЗО» Рабіс.
У 1924-1930 рр. навчався на архітектурному факультеті Харківського художнього інституту, по завершенні якого отримав спеціальність архітектора-художника.
Паралельно з навчанням протягом 1926-1928 рр. О. Касьянов працював креслярем, техніком, старшим техніком спорудження будівлі Держпрому (архітектори С. Серафимов, С. Кравець, М. Фельгер) в м. Харкові.

Каракіс Йосип Юлійович (1902 – 1988)

У 1930-х рр. у м. Києві відбуваються зміни архітектурного стилю та створюється нова забудова. Серед київських архітекторів, які брали участь у проектуванні міста, виділяється ім"я Й. Ю. Каракіса - автора численних житлових будинків та комплексів. У цей період історії міста саме житлове й громадське будівництво набуло значних масштабів й істотно вплинуло на його художнє обличчя.

Презентація книжки Світлани Зиміної «Стилі інтер'єру»

Світлана Зиміна працює на кафедрі з 1979 р., де читає лекції з дисциплін: «Історія зарубіжної архітектури», «Композиція», «Основи інтер’єру», «Історія та теорія інтер’єру».  Вона є співавторкою монографії «Архітектура України» (2003 р.), навчального посібника «Композиція» (2008, 2012, 2013 рр. видання та перевидання), авторкою підручника «Історія зарубіжної архітектури» (частина «Історія російської архітектури», 2015 р.) та має у своєму науковому доробку понад 40 публікацій.

Презентація книжки «Стилі інтер’єру»

Про авторку:

Зиміна Світлана Борисівна, доцентка, кандидатка архітектури, професорка кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування Київського національного університету будівництва і архітектури. На кафедрі працює з 1979 р. Є лекторкою з дисциплін: «Історія зарубіжної архітектури», «Композиція», «Основи інтер’єру», «Історія та теорія інтер’єру».

Подпись к тематическим разделам на портале

Все статьи для удобного поиска и идентификации разбиты на категории, а также отмеченные ключевыми словами - тегами, выберите что вас интересует.

Аватар пользователя test
Блогер (рус)
Аватар пользователя redactor
Дизайн меблів
Аватар пользователя test2
Археолог, історик
Аватар пользователя test3
Дизайнер інтерфейсів
Аватар пользователя Okonskiy
Розробник сайту, що тимчасово тестує його функціональність

Іван Сидорович Їжакевич (1864–1962)

Народився І. Їжакевич 6(18) січня 1864 року в с. Вишнопіль Уманського повіту Київської губернії (нині Тальнівський район Черкаської області) в родині бідних селян Сидора Іларіоновича та Марії Овксентівни. Як зазначають його біографи, «художні нахили виявилися в нього ще в дитячі роки» [1].

Ігнатов Олег Никифорович (1915–1977)

Олег Никифорович Ігнатов народився 21 лютого 1915 р. в м. Києві в родині міщан.
До вступу до Київського транспортно-будівельного технікуму (1930-1931 рр.) О. Ігнатов був учнем столяра на 2-й дистанції шляху Південно-Західних залізниць. Протягом 1931-1935 рр. він навчався в технікумі, по закінченню якого отримав спеціальність техніка шляхів сполучення.
У 1935-1941 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського інженерно-будівельного інституту.

Зубок Анатолій Олександрович (1927–1995)

А. Зубок народився 20 травня 1927 р. у м. Хмельницькому (так зазначено в його автобіографії) в родині військовослужбовця (в 11 томі «Енциклопедії Сучасної України» місцем народження вказано м. Жмеринка Вінницької обл.). У 1943 р. закінчив вісім класів середньої школи в м. Омську. У 1943-1944 рр. навчався в ремісничому училищі м. Омська. Протягом 1944-1948 рр. навчався в Київському індустріальному технікумі трудових резервів.

Злобін Геннадій Карпович (1927)

Геннадій Карпович Злобін народився 15 жовтня 1927 р. в м. Кадіївці (нині м. Стаханів Луганської обл.) в родині шахтаря Карпа Григоровича та домогосподарки Тетяни Кирилівни.
З 1935 р. Г. Злобін навчався у середній школі № 2 м. Кадіївки. У зв"язку з початком Другої світової війни, 31 грудня 1941 р., родина Злобіних була евакуйована в с. Михайлівку в Казахстані. Тут Г. Злобін працював на кінному дворі. Влітку 1942 р. родина переїхала до м. Ленгеругля (Казахстан), де хлопчик продовжив навчання в сьомому класі середньої школи, яку закінчив у 1943 р.

Заваров Олексій Іванович (1917–2003)

О. Заваров народився 4(17) березня 1917 р. в с. Коломенському Московської обл. (РФ) в родині робочого. У 1925-1931 рр. навчався в середній школі в м. Москві.
Протягом 1931-1935 рр. О. Заваров навчався в архітектурному технікумі в м. Москві, по завершенні якого отримав спеціальність техніка-архітектора.

Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962)

Народився В. Г. Заболотний 13 серпня 1898 р. в с. Корань поблизу Переяслава в сім"ї сільського ремісника. В 1919 р. він закінчує гімназію в Переяславі. В 1921 р. вступає до Київського архітектурного інституту.

Через деякий час після злиття Київського архітектурного інституту з Інститутом пластичних мистецтв і створенням Київського художнього інституту, Володимир Заболотний продовжує навчання на архітектурному факультеті в майстерні найвидатнішого київського архітек¬тора, професора П. Ф. Альошина (1881-1961).

Єлізаров Віктор Дмитрович (1911–1987)

Віктор Дмитрович Єлізаров народився в с. Пашково Веньовського р-ну Тульської обл. У 1937 р. закінчив Московський архітектурний інститут, де навчався фаховим знанням в майстернях академіка І. Фоміна, професорів І. Рильського та М. Марковнікова, був помічником в академіка архітектури І. Жолтовського. Керівництво дипломним проектом В. Єлізарова провадив відомий архітектор О. Власов, з іменем якого буде пов"язана подальша праця.

Євреїнов Юрій Миколайович (1932–1990)

Народився Юрій Миколайович 18 жовтня 1932 р. у м. Києві. Навчався в Київській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка протягом жовтня 1946 - червня 1951 рр. У 1951-1957 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського державного художнього інституту, по закінченні якого отримав диплом архітектора.

З липня 1957 р. до 1961 р. працював у Державному інституті з проектування «Київпроект» архітектором, пізніше - старшим архітектором.

З грудня 1961 р. був аспірантом НДІАБ Академії будівництва і архітектури УРСР.

Далі Сальвадор (1904–1989)

Сальвадор Хасинто Філіпе Далі Доменеч Кусі Фаррес (повне ім"я художника) народився 11 травні 1904 р. у м. Фігерас (провінція Жерона, Іспанія) в родині нотаріуса дона Сальвадора Далі-і-Кусі та дон"ї Феліпи Доменеч. Навчався в католицькій школі Фігераса (1908-1910), потім - в Іспано-Французькому коледжі Непорочного Зачаття Без"єр-Фігерас (1910-1916), у старших класах Середньої школи, одночасно відвідуючи католицький коледж братів Марист (1916-1922). У 1917 р. вивчав курс малюнка в Хуана Нуньєса Фернандеса (1877-1963).

Головко Григорій Володимирович (1900–1982)

Народився Г. Головко 13 жовтня (30 вересня) 1900 р. у с. Дубровці Миргородського району Полтавської області в родині селянина. Про власну родину архітектор писатиме: «Отца и Матери давно уже нет, а отца я даже не помню. Знаю, что к ответственности не привлекались они. Все время занимались с/х и подрабатывали себе на проживание у соседних помещиков» (Автобіографія. 15.09.1948), а також: «Отец имел две десятины земли и 8 душ семьи. Отец умер в 1907 г., а мать умерла в 1919 г.» (Автобіографія. 26.03.1964).

Дубок Віктор Григорович (1935–2013)

В. Дубок народився 25 січня 1935 р. у м. Шостці Сумської обл.
Протягом 1952-1958 рр. навчався на факультеті промислового будівництва Московського архітектурного інституту, по закінченні якого з відзнакою отримав спеціальність архітектора. Навчався в майстернях О. М. Душкіна, І. В. Мезенцева, Л. П. Павлова. Під час навчання отримував почесну стипендію ім. О. В. Щусєва.

Нові надходження: жовтень 2018 року

 

Безпека життя і діяльності людини - освіта, наука, практика : матеріали XVI міжнар. наук.-метод. конф., 25-27 квіт., 2018 р., Львів / М-во освіти і науки України [та ін.]. - Львів : Зах.-укр. консалтинг центр, 2018. - 228 с. : іл. - Текст: укр., англ. - Бібліогр. в кінці ст. - Алф. покажч.: с. 225-227.
Вміщено тези доповідей, що стосуються питань цивільної безпеки, техніки безпеки тощо.

 

 

 

 

 

Добровольський Анатолій Володимирович (1910–1988)

Анатолій Добровольський народився 6 (19) травня 1910 р. у с. Буки Волинської губернії (нині Малинський район Житомирської області). Дитячі роки він провів у м. Радомишлі Житомирської області.
Протягом 1927-1934 рр. навчався в Київському інженерно-будівельному інституті, де його вчителями були О. Вербицький, П. Альошин, М. Даміловський, В. Заболотний та В. Кричевський.
Першою його роботою був проект житлового будинку на розі вулиць Рейтарської та Золотоворітської, виконаний за керівництва Й. Каракіса у спеціальному відділі Воєнбуду № 101.

Григорович-Барський Іван Григорович (1713–1791)

Народився І. Григорович-Барський в 1713 р. на Подолі в м. Києві, куди його батьки переїхали з м. Бара Вінницької обл. Його батько - Григорій - закінчив єзуїтську колегію в м. Барі Вінницької обл. і мандрував святими містами. Згодом переїхав до м. Києва, де став приватним підприємцем (мав магазини на Подолі та Печерську). І. Григорович-Барський мав старшого брата Василя (1701-1747) - відомого мандрівника, знавця мов, який залишив по собі подорожній опис країн Європи і Близького Сходу. Іван був шостою дитиною з десяти.

Гінзбург Олександр Маркович (1876–1949)

Олександр Маркович Гінзбург (Гінсбург) народився 4 липня 1876 р. в м. Слов"янську Ізюмського повіту Харківської губернії (нині районний центр Донецької обл.). Його батько був спадковим почесним міщанином, доктором медицини, старшим консультантом Червоного хреста. У 1877 р. родина переїхала в м. Харків. З ранніх років батьки виховували в синові любов до музики та науки, навчали його іноземним мовам.

Гречина Михайло Гнатович (1902–1979)

Народився М. Г. Гречина в с. Будищах (нині Черкаська обл.). У 1920-1922 рр. працював секретарем медично-санітарного відділу в м. Черкасах, у 1922-1923 рр. - секретарем Укоопспілки в м. Корсуні (нині м. Корсунь-Шевченківський Черкаської обл.), у 1923-1924 рр. - секретарем Управління будинками м. Києва.

Дяченко Дмитро Михайлович (1887–1942)

У 1907 р. він закінчив восьмикласне Таганрозьке технічне училище і за порадою вчителів, які помітили у хлопчика значні художні здібності, Д. М. Дяченко вступив на архітектурне відділення Петербурзького інституту цивільних інженерів. У 1905 р. в інституті земляками Дмитра Михайловича (С. Тимошенком, М. Даміловським. О. Литвиненком, Ф. Шумовим та ін.) був створений студентський гурток прибічників розвитку української архітектури «Громада».

Гопкало Вадим Іванович (1917–1995)

Народився В. І. Гопкало 13(26) лютого 1917 р. у м. Полтаві в родині живописця Івана Олексійовича Гопкала (1894-1984). У 1934-1940 рр. навчався в Київському інженерно-будівельному інституті, по закінченні якого отримав спеціальність інженера-архітектора.

Городецький Владислав Владиславович (1863-1930)

Лєшек Дезидерій Владислав Городець­кий (таким було його повне ім"я) народився 23 травня (4 червня) 1863 р. в с. Шолудьки Брацлавського повіту Подільської губернії (тепер - Немирівський район Вінницької області), в маєтку батьків матері, Леопольдіни Глюзинської.

Ге Микола Миколайович (1831–1894)

М. М. Ге народився 15 (за іншими даними – 17) лютого 1831 р. в м. Воронежі в родині офіцера й дворянина. Його прадід був французьким емігрантом, який переїхав в Російську імперію в роки Великої французької революції. Мати художника померла від холери, коли М. М. Ге було три місяці. Дитинство майбутнього художника пройшло в Україні.

Гай Генріх Юліанович (1875–1936)

Г. Гай народився 10 січня 1875 р. (за іншими даними - у 1873 р.) у м. Варшаві. У 1898 р. із золотою медаллю закінчив Петербурзький інститут цивільних інженерів. По завершенні інституту відвідав Італію, Алжир, Туніс, навчався в Парижі та Мюнхені.
У 1902 р. Г. Гай отримав друге місце на конкурсі проектів одноповерхового житлового будинку, організованому варшавським Мистецьким товариством.
З 1909 р. належав до Kola Architectorow у м. Варшаві.

Вязьмітіна Марія Іванівна (1896–1994)

Марія Іванівна Вязьмітіна народилася 22 квітня (за ст. ст., за новим 5 травня) 1896 р. у с. Круподеринці Бердичівського повіту на Житомирщині в родині службовця. Згодом родина переїхала до м. Києва. Її батько служив у маєтку графа М. Ігнатьєва, потім у Києві працював головним касиром Річфлоту, а мати була домашньою вчителькою в родині Ігнатьєвих.
У 1916 р. М. Вязьмітіна із золотою медаллю закінчила Фундуклеївську жіночу гімназію в м. Києві.

Власов Олександр Васильович (1900–1962)

Олександр Васильович Власов народився 1(13) листопада 1900 р. в с. Велика Коша Тверської губернії (нині РФ) у родині лісівника (фахівця з лісництва), яка походила з дворян. У 1918 р. закінчив 8-у гімназію в м. Москві.
Протягом 1920-1928 рр. О. Власов навчався на архітектурному відділенні інженерного факультету Московського інституту цивільних інженерів (нині - Московське вище технічне училище) й брав активну участь в архітектурному житті.

Вербицький Олександр Матвійович (1875–1958)

Олександр Матвійович Вербицький народився 27 вересня 1875 р. в м. Севастополі в родині техніка-будівельника. Навчався в Севастопольському реальному училищі.
У 1898 р. закінчив Петербурзький інститут цивільних інженерів. За часи навчання отримав дві золоті і срібну медалі, а за чудову здачу випускних іспитів його ім"я викарбовано на Почесній мармуровій дошці інституту.

Невідоме Лівобережжя 1960-1980-ті

Ведуча заходу, працівник відділу соціокультурної діяльності бібліотеки Людмила Рабчевська, зазначила, що нова книга «Невідоме Лівобережжя 1960-1980-ті» продовжує розповідь про забудову київського Лівобережжя, розпочату у виданні «Невідоме Лівобережжя: з кінця ХІХ до середини ХХ ст.». Також наголосила та тому, що у виданні представлено рідкісні архівні фотографії та ескізи, висотні види з дахів і незвичні ракурси, отримані при аерофотозніманні, а також низку унікальних проектних ескізів.
Автори видання поділилися власними думками про видання.

Веснін Олександр Олександрович (1883–1959)

Олександр Веснін народився 28 (16) травня 1883 р. в м. Юр’євець (нині Іванівська обл., РФ) в родині купця І гільдії.

У 1901 р. закінчив Практичну академію комерційних наук у м. Москві.

Протягом 1907–1911 рр. навчався в художніх студіях К. Юона та Я. Ционглінського.

У 1912 р. О. Веснін закінчив Петербурзький інститут цивільних інженерів.

Протягом 1912–1913 рр. Олександр Олександрович навчався в художній студії архітектора В. Татліна.

У 1915 р. О. Веснін виконав розпис плафонів парадного залу в будинку Я. Сироткіна в м. Нижньому Новгороді.

Костирко Петро Федорович (1897–1982)

Петро Костирко народився 14 (2) лютого 1897 р. в с. Лави Сосницького р-ну Чернігівської обл.

У 1913–1918 рр. навчався в середньому Політехнічному училищі в м. Москві, яке завершив за спеціальністю техніка-будівельника.

У 1915–1916 рр. працював техніком-практикантом технічного відділу земства в с. Сосниці Чернігівської обл.

У 1917 р. перебував на Кавказькому фронті в Туреччині.

У 1919–1920 рр. працював техніком Комгоспу, Раднаргоспу в с. Сосниці Чернігівської обл.

Кривоглаз Осип Борисович (1918–2012)

Осип Борисович Кривоглаз - відомий український архітектор і художник, почесний академік Академії архітектури України, член Спілки архітекторів України, кавалер ордена «Знак Пошани».

Олександр Іванович Таманян (1878–1936)

Олександр Іванович (Оганесович) Таманян - архітектор і містобудівельник вірменського походження, представник неокласицистичного напряму в архітектурі, народний архітектор Вірменської РСР (1926), лауреат Сталінської премії ІІ-го ступеня (1942).

Вайнштейн Самуїл Миронович (1918–1996)

Самуїл Миронович Вайнштейн - кандидат архітектури (1950), лауреат Ордена Червоної Зірки (1945), медалей «За оборону Києва», «За оборону Кавказу», «За оборону Сталінграда», «За взяття Будапешта», «За перемогу над Німеччиною».

Самуїл Миронович Вайнштейн народився 12 лютого 1918 р. у м. Києві.

У 1934 р. працював художником стадіону «Динамо» в м. Києві.

У 1934-1941 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського інженерно-будівельного інституту, який закінчив за фахом архітектора.

Єрмаков Євген Федорович (1868 – не раніше 1918)

Євген Федорович Єрмаков - київський архітектор, автор численних сакральних і громадських споруд у столиці.

Гусєва Лідія Олександрівна (1918–2008)

Лідія Гусєва народилася 19 червня 1918 р. в с. Клинці Чернігівської губернії.

Протягом 1935–1941 рр. навчалася на архітектурному факультеті Київського інженерно-будівельного інституту.

У 1943–1944 рр. працювала архітектором Київського окружного Військово-будівельного управління.

У 1944 р. розробила типовий проект будинку селищного типу з двох однокімнатних квартир, а також проект житлового одноквартирного будинку для індивідуальної забудови (адаптація для умов України).

Бурка Михайло Йосипович (1914–1988)

Михайло Йосипович Бурка народився 6 вересня 1914 р. на станції Сентянівці (нині селище Фрунзе) Слов"яносербського району Луганської області. У 1928 р. закінчив семирічну школу. У 1928-1931 рр. навчався у Ворошиловградському (Луганському) будівельному технікумі. Закінчивши технікум, працював старшим техніком, начальником планово-технічного відділення, виконавцем робіт тресту «Донбасжитлобуду».

Будиловський Михайло Пейсахович (Петрович) (1928 р.н.)

Народився М. П. Будиловський 12 квітня 1928 р. в м. Радомишлі Житомирської області.
У 1944-1947 рр. навчався у Київському училищі прикладних мистецтв.
Протягом 1947-1953 рр. навчався на архітектурному факультеті Київського інженерно-будівельного інституту. Одним з учителів Михайла Пейсаховича був відомий український архітектор Й. Ю. Каракіс.
Протягом 1953-1978 рр. працював у проектній організації «Київпроект».

Вайнгорт Арій-Леон Семенович (1912-1994)

Народився 27 листопада 1912 р. у м. Варшаві (Польща). У 1938 р. закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут, після чого деякий час працював на будівництві Московського метрополітену. Подальше його життя тісно пов"язане з Полтавою.

Протягом 1938-1970 рр. А.-Л. Вайнгорт працював на посаді головного архітектора м. Полтави. За його активної участі у повоєнні часи відновлено центр міста, проведено містобудівні заходи зі створення чіткої планувальної структури міста, відтворено історичні будівлі Круглої площі.

Брадтман Едуард-Фердінанд Петрович (1856– не раніше 1926)

Е. Брадтман народився 23 січня (4 лютого) 1856 р. в м. Петербурзі в родині німецького купця, кушнірського майстра.
У 1874 р. закінчив курс Реформаторського училища в м. Петербурзі.
Протягом 1874-1878 рр. навчався на архітектурному відділенні Імператорської Академії художеств. Потім залишився «академістом» і виконував конкурсні проекти на малу срібну та велику срібну медалі. У 1882 р. отримав велику срібну медаль за «проект будинку для поміщика у південній смузі Росії».
У 1886 р. Е. Брадтман отримав звання класного художника ІІІ ступеня.

Всего три шага

к своей первой публикации на нашем портале
и всего один миг к верному решению
Выберите сообщество, для которого будет интересна именно ваша публикация
Выберите тему, что стоит внимания
представителей выбранного сообщества
Подготовьтесь - соберите качественный
фото / видео материал и напишите текст

Білогруд Андрій Євгенович (1875–1933)

У віці 9 років А. Білогруда віддали до закритого пансіону при 1-й київській гімназії. Через два роки перебування в школі йому доручали всі художні оформлення гімнастичних спектаклів і концертів. Під час навчання він перебував у фінансовій скруті. Ця обставина стала передумовою того, що в 15 років А. Білогруд залишив гімназію, не завершивши навчального курсу. У 1896 р. він вступив учнем до Землемірного училища в м. Пскові, яке завершив з відзнакою.

Беретті Вікентій Іванович (1781–1842)

В. Беретті народився 14 липня 1781 р. в Дамазо-де-Урбе (один із центральних районів м. Рима [1]) в родині італійця, професора механіки Джованні Беретті. Як зазначає М. Грицай, «документальные источники, умалчивая о дальнейшей судьбе отца, говорят о переезде юного Викентия ​с матерью в Петербург, где она вышла замуж за придворного бриллиантовых дел мастера Гзель» [2].

Бекетов Олексій Миколайович (1862–1941)

Народився О. М. Бекетов 19.02(3.03) 1862 р. у родині вченого-хіміка, члена Російської Академії наук, професора Харківського університету М. М. Бекетова.
Дитячі роки О. М. Бекетов провів у м. Харкові. У 1882 р. закінчив реальне училище і вступив на архітектурний факультет Петербурзької Академії художеств, яку закінчив у 1888 р. з золотою медаллю.

Безсонов Сергій Васильович (1885–1955)

Сергій Васильович Безсонов народився 1 липня 1885 р. в с. Лунево колишньої Калузької губернії. У 1910 р. закінчив юридичний факультет Казанського університету.
У 1917-1920 рр. був членом ради Калузького пролетарського університету, де читав курси історії мистецтва й історії російського державного права.
З 1920 р. - професор Московського археологічного інституту, а з 1930 по 1933 рр. -професор Московського університету на кафедрі музеєзнавства.
З 1932 р. викладав історію архітектури в Московському архітектурному інституті.

Асєєв Юрій Сергійович (1917–2005)

Народився Юрій Сергійович 26 грудня 1917 р. у м. Курську. Згодом родина переїхала до Новочеркаська, пізніше - до Ростова-на-Дону. Звідти сім'я Асєєвих переїхала до м. Києва.
З боку матері Ю. С. Асєєв належить до роду Дяченків. Цікавим фактом є те, що його батька Сергія Асєєва, тоді студента петербурзького Інституту цивільних інженерів, та матір Ганну Дяченко, яка навчалася на Вищих жіночих курсах, познайомив архітектор Дмитро Дяченко .

Альошин Павло Федотович (1881–1961)

Павло Федотович Альошин народився 15(28) лютого 1881 р. у родині відомого київського підрядчика, київського купця другої гільдії, вихідця із селян. Дід архітектора - тесля з кріпаків Курської губернії - прийшов в Україну в пошуках роботи і тут оселився назавжди.
У 1897-1898 рр. П. Альошин навчався в рисувальній школі М. Мурашка в Києві.

Агуф Марк Михайлович (1919–1986)

Марк Михайлович Агуф народився 18 жовтня 1919 р. в м. Харкові. У 1934 р. закінчив семирічну школу. В цьому ж році з родиною переїхав до м. Києва. Тут у 1935 р. закінчив восьмий клас.

Невідоме Лівобережжя. 1960–1980-ті

Про видання:

Книга продовжує розповідь авторів про невідомий лівобережний Київ найбільш недооціненого періоду 1960–1980-х років – епохи житлових масивів і типового житлового будівництва.

У книзі йдеться про красу і переваги житлових мікрорайонів, їхню історію і творців, революційні технічні новинки того періоду й грандіозні нереалізовані плани та ідеї багаторівневих урбаністичний просторів, що випередили час. Досліджено, як із типових будівель збиралися цілі архітектурні ансамблі, в тому числі – «київський Стоунхендж».

Історія японської архітектури

Про авторку:

Галина Шевцова – докторка архітектури, професорка Київського національного університету будівництва і архітектури, гостьова професорка Кіотського університету (Японія), японістка, письменниця, перекладачка, фотохудожниця, художниця-графік. Вона займається дослідженнями ґенези дерев’яних храмів світу, студіями дерев’яної архітектури України і Японії. Є авторкою книжок «Україна-Японія: дерев’яна архітектура», «Стежками Басьо», «Дерев’яні церкви України», «Історія японської архітектури і мистецтва», «Японія: в краю маяків і храмів» та ін.
 

Історія японської архітектури

Галина Шевцова - докторка архітектури, професорка Київського національного університету будівництва і архітектури, гостьова професорка Кіотського університету (Японія), японістка, письменниця, перекладачка, фотохудожниця, художниця-графік. Вона займається дослідженнями ґенези дерев"яних храмів світу, студіями дерев"яної архітектури України і Японії. Є авторкою книжок «Україна-Японія: дерев"яна архітектура», «Стежками Басьо», «Дерев"яні церкви України», «Історія японської архітектури і мистецтва», «Японія: в краю маяків і храмів» та ін.

Колиска української незалежності

У духовному і політичному житті кожного народу є події й роки, що назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Тепер маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя. 24 серпня 1991 р. було проголошено Незалежність нашої держави. Цей день назавжди увійшов в історію як одна з найдорожчих святинь українського народу.

Нові надходження: серпень 2018 року

 

Бойчукізм. Проект "великого стилю" : [каталог-альбом] / [упоряд. В. Клименко]. - Київ : ДП "НКММК "Мистецький арсенал", 2018. - 256, [59] с. : кольор. іл., іл. - Назва і текст парал.: англ.
Вміщено репродукції картин, зібраних у проекті «Бойчукізм».

 

 

 

 

 

До 1030-річчя Хрещення Русі

Монумент князю Володимиру - найстаріший скульптурний пам"ятник у Києві, що зберігся у практично первинному вигляді. Його висота 20,4 м. Цікавим є той факт, що навколо пам"ятника немає жодного місця, з якого без спеціальної техніки можна було б розгледіти обличчя святого. Але, як зазначається у книзі Л. І. Толочко «Пам"ятник святому князю Володимиру в Києві», «у 1968 р. пам"ятник вперше сфотографували з вертольота, щоб побачити обличчя святого зблизька.

Нові надходження: липень 2018 року

 

ДСТУ-Н Б В.2.1-29:2014. Настанова щодо проектування і влаштування заглиблених споруд способом "стіна в грунті". - Чинний від 01.01.2015. - Київ : Мінрегіон України, 2014. - III, 56 с. : іл. - Бібліогр.: с. 55.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Херсон

Назва міста походить за назвою найвідомішого міста-колонії Херсонес, розташованого в Криму. Херсонес - з давньогрецького діалекту «півострів».
Поблизу сучасного міста (на Великому Потьомкінському острові) було розташоване поселення періоду Київської Русі. Проте під час монголо-татарської навали територія Київської Русі була спустошена.

Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності

Метою літньої школи була підготовка представників нового покоління українських спеціалістів з транспортного планування та містобудування, які у своїй роботі будуть застосовувати сучасні принципи дизайну вулиць, покликані зробити міські вулиці місцями вільного пересування, зустрічей людей та аренами міського життя.

Архітектурна професія – гідне майбутнє для молоді

Щороку в останню неділю червня, яка в цьому році припадає на 24 червня, українська молодь відзначає День молоді. Молоддю вважають людей віком від 18 до 35 років, а це 22,6% населення України. Згідно з класифікацією ООН, молодь – це юнаки і дівчата до 24 років. Офіційно свято з'явилося в Україні у 1994 р.

Архітектурна та будівельна книга в Україні

ХІІІ Заболотнівські читання присвячені 120-річчю від дня народження українського архітектора, засновника і президента Академії архітектури України в 1945–1956 рр., одного з авторів проекту будинку Верховної Ради України – Володимира Гнатовича Заболотного (1898–1962).

На читаннях передбачається висвітлення наступних питань:

Презентація книжки К. Степанця та О. Михайлика «Святині Землі Чорнобильської»

Про автора:

Кирило Степанець – києвознавець, дослідник зони Відчуження та підземних річок Києва, автор низки книг про Київ та Чорнобиль

Олександр Михайлик – києвознавець, автор низки книг про архітектуру Києва та храмів Київщини

 

Презентація книги Йена Ґела «Міста для людей»

Представив видання Єгор Власенко, директор освітньої програми CANactions School for Urban Studies. Він розповів, що Йен Ґeл – визнаний експерт з питань якості міського середовища з великим досвідом проектування громадських просторів.

Презентація книжок Валентина Соколовського

19 червня 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного автор Валентин Соколовський і видавець Віктор Бихун презентували видання 2018 року «Анна. Дилогія або Біла Королева» і «Письма сестре или Киевские каникулы академиста Врубеля».

VII Міжнародний архітектурний форум

«Commercial Property» анонсувало проведення 15 червня 2018 року в Києві VII Міжнародного архітектурного форуму. Фахівці Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного взяли участь у його роботі. Вони підготували для учасників форуму книжкову виставку результатів видавничої та наукової діяльності – бібліографічні покажчики серії «Видатні зодчі України» та «Малі міста України».

Презентація книги Йена Ґeла «Міста для людей»

CANactions у співпраці з видавництвом «Основи» видали бестселер світової урбаністики «Міста для людей» Йена Ґeла українською.

Понад п'ятдесяти років Йен Ґeл допомагає перетворювати міські середовища в усьому світі на основі своїх досліджень про те, як люди фактично використовують або можуть використовувати місця, де вони живуть та працюють.

Презентація книжок Валентина Соколовського «Анна. Дилогія або Біла Королева» і «Письма сестре или Киевские каникулы академиста Врубеля»

Про автора:

Соколовський Валентин Іванович — український кінодокументаліст, сценарист, письменник, драматург.

Народився у Відні. Живе у Києві з 1951 року.

У 1968–1993 роках працював на «Київнаукфільмі», відзняв біля сотні фільмів. У 1993—2000 роках на «Укртелефільмі» створив 12 фільмів у циклі «Архітектори Києва».

Лекція Валерія Лисенка «Прорізна вулиця та Музичний провулок»

Валерій Лисенко, краєзнавець, викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Всеукраїнської асоціації гідів, автор приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури».

Лекція Валерія Лисенка «Прорізна вулиця та Музичний провулок»

Про лектора:

Валерій Лисенко, краєзнавець, викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Всеукраїнської асоціації гідів, автор приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури», якому нині виповнюється 20 років.

Про захід:

Прорізна вулиця – «прорізана» крізь земляний вал Старокиївських укріплень у середині 19-го століття. Розташована у самому центрі Києва, багата подіями, цікавими будівлями та драматичними історіями.

Презентація монографії Андрія Пучкова «Мистецтвознавець Григорій Павлуцький, перший український»

Андрій Пучков – культуролог, архітектурознавець, історик. Дійсний член Української академії архітектури, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор теорії та історії культури.

VIІI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

Фахівці Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного взяли участь у VIІI Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», що відбувся з 30 травня по 3 червня 2018 року в Києві.

Екскурсія для фахівців Науково-технічної бібліотеки імені Г. І. Денисенка

Вела екскурсію Ольга Пацеля, завідувач філії ДНАББ ім. В. Г. Заболотного. Вона розповіла колегам про багатолітню історію книгозбірні, що бере свій початок від 26 березня 1944 р., про галузевий книжковий фонд та функціональні можливості сучасного приміщення.

Під час екскурсії відбулося знайомство з роботою відділів бібліотеки. Зокрема, Дмитро Мироненко, зав. відділу бібліографічної і довідково-інформаційної роботи, розповів про електронні ресурси, представлені на порталі бібліотеки, онлайн послуги та електронний каталог.

Презентація монографії Андрія Пучкова «Мистецтвознавець Григорій Павлуцький, перший український»

Про автора:

Андрій Пучков – культуролог, архітектурознавець, історик. Дійсний член Української академії архітектури, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор теорії та історії культури.

 

тест

Олена Мокроусова, кандидат історичних наук, дослідниця архітектури Києва, фахівець Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури та заповідних територій.
Авторка видання розповіла, що присвятила книжку пам’яті своєї колеги Тетяни Скібіцької (1959–2013), відомої мистецтвознавиці, дослідниці київської архітектури, з якою разом у 1997 р. починали вивчати забудову Костьольної та мріяли про написання книжки.

Презентація книжки Олени Мокроусової «Лінія долі на долоні Києва»

Олена Мокроусова, кандидат історичних наук, дослідниця архітектури Києва, фахівець Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури та заповідних територій.
Авторка видання розповіла, що присвятила книжку пам’яті своєї колеги Тетяни Скібіцької (1959–2013), відомої мистецтвознавиці, дослідниці київської архітектури, з якою разом у 1997 р. починали вивчати забудову Костьольної та мріяли про написання книжки.

Презентація виставки фотохудожниці Марії Петренко

Відкрила виставку Ольга Пацеля, в. о. директора Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. Вона розповіла передісторію знайомства з мистецтвом Марії Петренко та зазначила про особливість її робіт, в яких авторка намагається передати думку, емоцію, особливий стан душі. Ольга Пацеля відзначила, що виставка "Чернігів. Віддзеркалення" є знаковою тим, що світлини культурних та архітектурних пам"яток Чернігова презентовано саме в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного.

Нові надходження: травень 2018 року

 

Бліхарський З. Я. Розрахунок і конструювання згинаних залізобетонних елементів : навч. посіб. / З. Я. Бліхарський, І. І. Кархут ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2017. - 185 с. : іл., табл. - Бібліогр.: с. 167-176.

Презентація книжки Олени Мокроусової «Лінія долі на долоні Києва»

Про авторку:

Олена Мокроусова – кандидат історичних наук, дослідниця архітектури Києва, зокрема, творчості архітектора Павла Альошина,  фахівець Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури та заповідних територій.

Для журналістів і представників СМІ

При пошуку матеріалу для доповідей, дипломних і курсових робіт, а також написанні рефератів і дисертацій, доводиться немало часу проводити в бібліотеці. Ми допоможемо Вам швидко сформувати коректний запит для пошуку, знайдем в фондах бібліотеки видання і надамо Вам у користування

Для фахівців - гуманітарієв

При пошуку матеріалу для доповідей, дипломних і курсових робіт, а також написанні рефератів і дисертацій, доводиться немало часу проводити в бібліотеці. Ми допоможемо Вам швидко сформувати коректний запит для пошуку, знайдем в фондах бібліотеки видання і надамо Вам у користування

Для фахівців будівельної сфери

При пошуку матеріалу для доповідей, дипломних і курсових робіт, а також написанні рефератів і дисертацій, доводиться немало часу проводити в бібліотеці. Ми допоможемо Вам швидко сформувати коректний запит для пошуку, знайдем в фондах бібліотеки видання і надамо Вам у користування

Для дизайнерів і архітекторів

При пошуку матеріалу для доповідей, дипломних і курсових робіт, а також написанні рефератів і дисертацій, доводиться немало часу проводити в бібліотеці. Ми допоможемо Вам швидко сформувати коректний запит для пошуку, знайдем в фондах бібліотеки видання і надамо Вам у користування

Для студентів і науковців

При пошуку матеріалу для доповідей, дипломних і курсових робіт, а також написанні рефератів і дисертацій, доводиться немало часу проводити в бібліотеці. Ми допоможемо Вам швидко сформувати коректний запит для пошуку, знайдем в фондах бібліотеки видання і надамо Вам у користування

Презентація фотовиставки "Чернігів. Віддзеркалення"

Про виставку:

Світлини, представлені на виставці, є унікальним свідченням образного мислення та безмежної любові авторки до рідного міста.

Загалом на виставці буде представлено 17 фоторобіт. Всі вони по-своєму оспівують красу славетного міста Чернігова в різні сезони року.

Від рукописної книги до електронної

Відкрила захід завідувач відділу соціокультурної діяльності ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Світлана Кирій, яка привітала присутніх з Всесвітнім днем книги та авторського права та представила лектора - краєзнавця, викладача Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», члена правління Ліги екскурсоводів Києва, члена Української асоціації гідів, автора приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури» Валерія Лисенка.

Екологія розвитку міського середовища: до Дня довкілля України

Людство впродовж власної історії використовувало природні ресурси, проте інтенсивне їх використання, неефективне очищення та утилізація відходів призвели до того, що стан екології деяких зон планети, зокрема й України, є досить напруженим, його можна охарактеризувати як екологічну кризу. Найгіршою є екологічна ситуація в містах. У 2007 р., вперше в історії людства, чисельність міського населення перевищила сільське.

Презентація бюлетеня Музею історії Десятинної церкви «Opus Mixtum»

Відкрила захід завідувач відділу соціокультурної діяльності ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Світлана Кирій, яка привітала присутніх з Днем пам'яток історії і культури в Україні й Міжнародним днем пам'яток і визначних місць та представила спікерів презентації - співробітників Музею історії Десятинної церкви.

Вы здесь

Головна ціль державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного є задоволення інформаційних,
науково-дослідних, освітніх та культурних потреб своїх користувачів

Найближчі події

Перлини України очима іноземців: до Дня пам’яток історії та культури

Починаючи з 1983 р. за ініціативи ICOMOS – Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників та визначних місць ЮНЕСКО – щорічно 18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток та історичних місць. Головним завданням цього дня є збереження та популяризація видатних архітектурних, фортифікаційних, садово-паркових пам’яток світової культури. Девізом цього дня є слова «Збережемо нашу історичну батьківщину». Як зазначає Е.-Й. Грайпль: «Збереження наших міст і сіл, наших церков, замків і кладовищ – це вираження й запорука ідентичності, внесок у неї.

У чому полягає суть послуги із пошуку даних і проведення досліджень по матеріалам фонду бібліотеки на замовлення?

Бібліотекою безкоштовно надаються послуги з пошуку матеріалів, що зберігаються в фонді. Пошук здійснюється при наданні інформації про тип, автора, назву видання або предмет опису у виданні.

Якщо користувач вказує на необхідність пошуку матеріалів фонду на загальну тему і це потребує аналізу вмісту видань - це вже є послугою із обробки даних і дослідження матеріалів фонду. Ця послуга може бути платною, або безкоштовною відповідно від об`єму виконаної роботи і витраченого часу. 

Аналітичні послуг 

Чи можу я замовити та взяти книжку, і, якщо так, то відкладіть мені прошу: Готфрид Земпер. Практическая эстетика. Дякую

Доброго дня, п. Світлано!

У фонді бібліотеки є запитуване Вами видання: Земпер Г. Практическая эстетика [Текст] / Г. Земпер ; пер. В. Г. Калиша ; сост., вступ. ст. и коммент. В. Р. Аронова. - М. : Искусство, 1970. - 320 с. - (Проблемы материально-художественной культуры). (Шифр 701 Зем)

Якшо Ви бажаєте з нею попрацювати, зв’яжіться з нами за номером: (044) 456-01-72.

Якшо Ви є нашим читачем, Ви можете забронювати це видання для себе самостійно, скориставшись послугою бібліотеки – «Електронне замовлення літератури».

Скажіть, будь ласка, чи можна отримати (або замовити в електронному вигляді) роботу: Г. Н. Логвин. Архітектурний комплекс в Зимно. К.. 1948.

Доброго дня, пане Сергію!

З дисертаційним фондом, у т.ч. й з дисертацією Г. Н. Логвина «Архітектурний комплекс в Зимно : дис. ... канд. архіт. / Г. Логвин ; Акад. архіт. УРСР, Ін-т історії та теорії архіт. - 1948. - 213 арк. : іл. - Бібліогр.: арк. 209-212. – Дод.: «Архітектурний комплекс в Зимно : ескізи реконструкції, 1947-1948 рр.» (Шифр Д Лог) Ви можете працювати лише в читальній залі бібліотеки.

Бібліографічні покажчики

 

Архітектор В.Г. Заболотний: біобібліографічний портрет (1898-1962) : Бібліогр. покажч. (до 100-річчя від дня народження) / Уклад. О.Б. Шинкаренко; Редкол.: С. С. Артамонова, Н. О. Беляченко, Г. А. Войцехівська (відп. ред.); наук. консультант В. В. Чепелик; Держбуд України, ДНАББ. - К.: Укрархбудінформ, 1998. - 46 с.: іл. - (Видатнi зодчi України).

 

 

 

Від рукописної книги до електронної

Про лектора:

Валерій Лисенко, краєзнавець, викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Української асоціації гідів, автор приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури», якому нині виповнюється 20 років.

Про захід:

В давньоруських текстах слово «книга» вперше зустрічається в рукописному Остромировому Євангелії (1056–1057 рр.).

Opus Mixtum

Під час презентації співробітники Музею розкажуть про діяльність Музею історії Десятинної церкви, значення цієї пам’ятки для історії України та біографію митрополита Євгенія, зроблять огляд публікацій усіх випусків «Opus Mixtum».

 

Про видання:

Часопис заснований з метою висвітлення діяльності Музею, подання інформації про виставки, презентації, круглі столи, семінари, публікації матеріалів щорічної конференції «Музейні читання».

Видання орієнтоване на фахівців і всіх, хто цікавиться історією та пам’ятками міста Києва й України.

Лекція-презентація Альони Мокроусової «Дом Бажанова. Памятник петербургского модерна»

Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, розповіла, що тему лекції обрано не випадково. У 2017 році в Санкт-Петербурзі у видавництві «Коло» вийшла друком книга дослідниці архітектури Санкт-Петербурга, кандидата мистецтвознавства Анастасії Долгової. У ній йдеться про перший петербурзький проект видатного архітектора Павла Федотовича Альошина, який мешкав в Києві і Санкт-Петербурзі одночасно (на його особистому бланку стояли дві адреси: київська та петербурзька).

Дом Бажанова. Памятник петербургского модерна

Про лектора:

Про наукову роботу колеги та про видатну роботу Павла Альошина розповідає Альона Мокроусова – кандидат історичних наук, дослідниця архітектури, зокрема, творчості архітектора Павла Альошина, історик архітектури Києва, головний спеціаліст Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури та заповідних територій.

 

Нові надходження: квітень 2018 року

 

Бакалець О. А. Скарби Барської землі Поділля XIV-XVIII століть = Skarby Barska ziemla Podola XIV-XVIII w. : іст.-нумізмат. дослідж. / О. А. Бакалець. - Вінниця : Рогальська І. О., 2017. - 127 с. : кольор. іл. - Бібліогр.: с. 98-113.

Представлено монетні знахідки XIV–XVIII ст., виявлені на теренах колишніх Ровського й Барського староств та інших землях Поділля в середині ХІХ – на початку ХХІ ст., вміщено їх детальний опис.

Презентація виставки художніх робіт Катерини Галак «GALAKTIKA # 5»

Розпочалася презентація із екскурсії бібліотекою та перегляду періодичних видань з архітектури.

Лекція Валерія Лисенка «Історії київських мостів»

Валерій Лисенко розпочав розповідь із князівських часів, зокрема із факту, що ще історик Києва Максим Берлинський писав про спорудження у 1115 році дерев’яного мосту через Дніпро навпроти Вишгорода до Борисоглібського храму. Вже у ХVІІ ст. щовесни козаки наводили на човнах міст через Дніпро, навпроти церкви Спаса на Берестові, що називався Наводницьким або Спаським. У 1679 р. був побудований Києво-Подільський міст на поромах і плотах. Міст наводили у квітні, а розводили в жовтні, тримали його 150 якорів.

Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні»

Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні» започатковані фахівцями Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В. Г. Заболотного і організовуються щорічно 12 жовтня – день, коли бібліотеці було присвоєно  ім’я видатного зодчого.
Мета проведення читань – висвітлення досліджень з питань історії архітектури, будівництва та містобудування України, творчого доробку персоналій видатних зодчих. 

Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні»

Дає змогу:

 • ділитися інформацією й популяризувати актуальні ідеї та дослідження,
 • відвідувати події та отримувати нові знання,
 • налагоджувати соціокультурні комунікації.

 

Реалізується через організацію та проведення:

 • наукових читань.

Бібліотечний клуб «Національні святині»

Мета бібліотечного клубу «Національні святині» – популярицація національної архітектурної спадщини, зосередженої у історичних будівлях і архітектурних пам’ятках, храмових та монастирських ансамблях України та їх видатних зодчих.

Адресовано історикам, архітекторам, мистецтвознавцям, культурологам, науковцям, викладачам, студентам, представникам різних установ архітектурно-будівельної галузі і всім, хто цікавиться об’єктами архітектурної та містобудівної спадщини України.

Реалізується через організацію та проведення:

Бібліотечний клуб «Національні святині»

Дає змогу:

 • отримати інформацію про історію будівель, архітектурних пам’яток національного значення та їх зодчих,
 • популяризувати нові дослідження про історію національних архітектурних об’єктів і їх зодчих,
 • спілкуватися із архітекторами сучасності та колегами і родичами відомих зодчих минулого.

 

Реалізується через організацію та проведення:

 • засідань бібліотечного клубу.

Презентація виставки творчих робіт Катерини Галак «GALAKTIKA # 5»

Про автора:

Катерина Галак – художник, дизайнер, архітектор. Народилася у м. Горький (нині – Нижній Новгород).
Навчаючись у Горьківському та Київському інженерно-будівельних інститутах, Катерина отримала чудовий досвід двох різних образотворчо-архітектурних шкіл, котрий вона синтезувала у своїй художній творчості і викладацькій діяльності.
Свою творчу діяльність успішно поєднує з викладацькою,– понад десять років викладає в Київському Національному університеті будівництва та архітектури.

Історія вулиці Олеся Гончара

Відкрила захід завідувач відділу соціокультурної діяльності Світлана Кирій, яка зазначила, що Дмитро Васильович Малаков є членом Національної спілки краєзнавців України, лауреатом Премії імені Дмитра Яворницького, автором києвознавчих книг і публікацій. Серед них – путівники по Україні і Києву, альбоми, присвячені минулому столиці та творчості відомого українського художника, його брата, Георгія Малакова, монографії про історію забудови Києва та його архітекторів, численні спогади.

Екскурсія для студентів 22.03.2018

Фахівці бібліотеки розповіли студентам про історію бібліотеки, унікальний книжковий фонд, галузевий інформаційний ресурс, онлайн послуги, роботу структурних підрозділів та провели екскурсію будівлею бібліотеки.

Екскурсія для студентів 30.01.2018

Фахівці бібліотеки розповіли студентам про історію бібліотеки та унікальний книжковий фонд, онлайн послуги, що можна отримати через портал і електронний каталог і провели екскурсію будівлею бібліотеки.

Енергоефективність та МСБ

Захід викликав професійний інтерес і у фахівців Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного, оскільки в бібліотеці 3 2016 року впроваджено власний соціально-інформаційний проект "Енергозбереження та енергоефективність: стосується кожного".

Енергоефективні заходи – шлях до енергонезалежності

Захід спрямований на інформування користувачів бібліотеки та пересічних громадян щодо організації раціонального енергоспоживання з мінімальним негативним впливом на навколишнє середовище та обачливе використання енергетичних ресурсів. Актуальність теми викликана необхідністю збереження і заощадження енергетичних ресурсів в усьому світі та в Україні зокрема.
Для студентів Мистецького коледжу імені Сальвадора Далі та їх викладачів прочитала лекцію місцева координаторка житлово-комунальних програм і програм з енергоефективності Громадянської мережі ОПОРА Олеся Дзьоба.

Енергонезалежність країни залежить від тебе

З метою інформаційного висвітлення даної теми в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного започатковано соціально-інформаційний проект «Енергозбереження та енергоефективність: стосується кожного». В межах проекту 1 лютого 2017 р. для слухачів курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка (вихователів шкіл-інтернатів м. Києва) було організовано лекцію «Енергонезалежність країни залежить від тебе».

Лекція Валерія Лисенка «Історії київських мостів»

Про лектора:

Валерій Лисенко, краєзнавець, викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Української асоціації гідів, автор приватного інтернет-проекту «1000-ліття української культури».

 

Про захід:

Історія вулиці Олеся Гончара

Про лектора:

Дмитро Малаков, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії ім. Дмитра Яворницького, автор понад 700 публікацій, зокрема 40 києвознавчих книжок. Серед них – путівники по Україні і Києву, альбоми, присвячені минулому столиці та творчості відомого українського художника Георгія Малакова, монографії про історію забудови Києва та його архітекторів, численні спогади.

Про захід:

Воркшоп ARCHINTEGRATION 2018

Впродовж 5 днів працювали 5 команд молодих архітекторів і дизайнерів з Луцька, Рівного, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра, Києва та Мінська над розробкою дизайн-проекту публічного простору Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.

Київ у 80-х роках. Спогади старожила

Презетувала видання Ольга Друг, завідувачка відділу «Київ у другій половині XVII ст. - на початку ХХ ст.» Музею історії міста Києва, авторка наукових коментарів та добірки ілюстрацій книги Сергія Ярона. Вона зазначила, що нова книга є перевиданням спогадів відомого київського адвоката і журналіста, кореспондента газети «Киевлянин» Сергія Ярона, що знайомить сучасного читача з різноманітним життям Києва кінця ХІХ ст. Вперше ця книга побачила світ ще у 1910 році. Це спільний проект видавництва «Варто» й Музею історії Києва. Як зазначила п.

До 115-річчя О. О. Тація

На засіданні клубу були присутні архітектори, дослідники, колеги і родичі архітектора.
Відкрила захід завідувач відділу соціокультурної діяльності Світлана Кирій, яка зазначила, що в 2003 р., у співпраці з сином Євгеном Олексійовичем Тацієм, до 100-річчя від дня народження архітектора Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного видала бібліографічний покажчик «Архітектор Олекса Тацій (1903-1967)» у серії «Видатні зодчі України.

Найближчі події

Події в ДНАББ імені В.Г. Заболотного

РозкладМісяць
показати всі події
Например: 2021-09-27
Например: 2021-09-27

Презентація <a href="/ru/calendar/prezentaciya-knigi-sergiya-yarona-kiyiv-u-80-h-rokah-spogadi-starozhila">Презентація книги Сергія Ярона &quot;Київ у 80-х роках. Спогади старожила&quot;</a>

Презентують:

видавництво «Варто» і Ольга Друг, завідувач відділу "Київ  у другій половини XVII ст. -  на початку ХХ ст." Музею історії міста Києва, авторка наукових коментарів та добірки ілюстрацій книги Сергія Ярона.

 

Про видання:

Нова книга є перевиданням спогадів відомого київського адвоката і журналіста, кореспондента газети "Киевлянин" Сергія  Ярона, що знайомить сучасного читача з різноманітним життям Києва кінця ХІХ ст. Вперше ця книга побачила світ ще у 1910 році.

Національні святині <a href="/ru/calendar/taciy-oleksiy-oleksandrovich-1903-1967">Тацій Олексій Олександрович (1903-1967)</a>

Творчий доробок Олексія Олександровича Тація характеризується визначними архітектурними спорудами, серед яких тризальний кінотеатр «Київ», Будинок проектних організацій у Києві, санаторії у Дніпродзержинську, Одесі, Криму, павільйон України на Всесоюзній сільськогосподарській виставці в Москві, житлові будинки, в т. ч. перші в Україні великоблокові та великопанельні (1929–1931 рр.), громадські споруди, що прикрашають міста і села України.

Воркшоп <a href="/ru/calendar/vorkshop-archintegration-2018">Воркшоп ARCHINTEGRATION 2018</a>

Організатори: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного і компанія @КНАУФ-Україна – провідний виробник будівельних і оздоблювальних матеріалів у Європі.

Тема воркшопу: Розробка дизайн-проекту публічного простору Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. Зокрема, зали абонементу, читальної і галерейної зал, ігрової кімнати для дітей, бібліотечної кав’ярні (пікнік-зона) та холу.

Нові надходження: березень 2018 року

 

Енергоефективність у будівлях : комун. енерг. менеджмент / М-во регіон. розв., буд-ва та житл.-комун. госп-ва України [та ін.] ; редкол.: А. Грунер [та ін.]. - Київ, 2009. - 39 с. : іл. 

Про комунальний енергетичний менеджмент, спрямований на територіальну громаду.

 

 

 

 

 

Петриківський розпис – автентична культура та стародавні традиції: до 120-річчя від дня народження О. Ф. Стативи

У сучасних умовах розвитку українського суспільства, коли зростає етнічна свідомість українців, посилюється інтерес до вітчизняної історії та культури, актуальним є збереження та популяризація надбань народного мистецтва, адже «звернення до життєдайних джерел народного мистецтва, до збереження та оновлення всіх його видів і жанрів – це усвідомлення свого родоводу, духовних традицій, це відродження українського народу» [11, с. 7].

Фотовиставка Сергія Тарасова «Золоте яблуко»

На виставці представлено 30 світлин, що відтворюють мальовничі краєвиди, відомі та маловідомі архітектурні пам’ятки Поділля, Галичини, Закарпаття, Волині, Криму й інших куточків України. Зокрема, це історичні панорами міст та містечок, замків, палаців, монастирів, дерев’яних церков, синагог, цвинтарів, створених багатьма народами, які населяли нашу країну.

Виставка демонструвалась в Гаазі (Голландія), Празі (Чехія) та американськiй амбасадi в Києвi (тiльки для представників посольства), так що це перший широкий показ в Українi.

Imago Urbis: Київ на стародавніх мапах

Тетяна Люта – кандидат історичних наук, заступник генерального директора Музею історії міста Києва з наукової роботи, автор та упорядник більш ніж 150-ти статей та 15-ти археографічних видань з історії Києва та України, історик, генеалог.

Презентація книжки Аркадія Третьякова

Нове видання було здійснене за сприяння та фінансової підтримки Київської фундації культури. Президент фундації Сергій Костянчук розповів про зустріч з автором і співпрацю з реалізації цікавого й необхідного для киян проекту, що висвітлює невідомі та маловідомі сторінки історії купецтва в Києві.

Лекція В. Лисенка про Шулявку

Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, розповіла, що бібліотека, якій в цьому році виповнюється 74 роки, вже майже 5 років знаходиться на Шулявці - території Києва з багатою історією, що згадується ще у давньоруських літописах Х-ХІ ст. Тому в бібліотеці приділяється особлива увага цій темі та завжди раді дослідникам, видавцям, гідам, всім, хто цікавиться історією Шулявщини.

Презентація книжки Ганни Бондар

Подія зібрала в бібліотеці велику кількість людей, зацікавлених у гармонійному розвитку міст України.
Модерувала захід Ганна Гребеннікова, координаторка програми «Сприяння демократії» Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, яка відзначила, що книга побачила свід завдяки підтримці Фонду і має важливе значення для проведення демократичних архітектурних конкурсів в Україні.

Модерний дух в архітектурі Чехословаччини

Перед початком лекції, поки збиралася архітектурна спільнота Києва, директорка Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного Галина Войцехівська познайомила шановних гостей з Чехії з діяльністю та фондом бібліотеки.

Мистецтво зодчих і для зодчих

В реалізації проекту «Мистецтво зодчих і для зодчих» Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного прагне акцентувати важливість розвитку і популяризації мистецьких творів сучасних архітекторів і художників, залучити користувачів до проведення цікавого та пізнавального дозвілля.
Спеціально для мистецьких експозицій в актовій залі та залі абонементу бібліотеки облаштовано галерейний простір, де відбуваються мистецькі виставки і фотовиставки, організовуються їх презентації.

Мистецтво зодчих і для зодчих

Адресовано архітекторам, будівельникам, художникам, фотографам та всім шанувальникам мистецтва.

Дає змогу: 

•    популяризувати свої мистецькі твори та експозиції,
•    познайомитися з інформаційним ресурсом  бібліотеки з питань образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва,
•    провести цікаве та пізнавальне дозвілля.

 

Культура будівництва в історичних населених пунктах

В центрі уваги проекту перебувають актуальні сучасні та історичні події та нові видання з питань архітектури, будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства, образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва, краєзнавства та суміжних наук (історії, археології, етнографії, економіки).

Культура будівництва в історичних населених пунктах

Адресовано фахівцям і широкому колу людей, які цікавляться даними темами.

Дає змогу: 

•    ділитися досвідом і популяризувати свої ідеї та дослідження,
•    популяризувати результати своєї роботи і нові проекти, 
•    відвідувати події та отримувати нові знання і досвіди,
•    налагоджувати соціокультурні комунікації.

Інформаційна культура користувачів

Питання розвитку інформаційної культури користувачів завжди було одним із приорітетів роботи бібліотек. Не дивлячись на розвиток електронних медіа та занурення людей в соціальні мережі, потреба в наданні компетентностей з інформаційної грамотності та запит на достовірну інформацію залишаються актуальними і сьогодні.

Інформаційна культура користувачів

Адресовано організованим групам потенційних користувачів бібліотеки.

Дає змогу отримати нові досвіди з інформаційної культури, а саме:

•    навчитися грамотно формулювати свої запити і потреби в інформації,
•    ефективно здійснювати пошук необхідних джерел в галузевому інформаційному ресурсі,
•    розширити уявлення про інформаційну культуру. 

Енергозбереження та енергоефективність

Адресовано кожній людині, дає (змогу) інформацію про те, як:

•    зменшити платежі за комунальні послуги, 
•    зберегти природні ресурси й довкілля для нащадків, 
•    зменшити викиди шкідливого вуглекислого газу, 
•    підвищити рівень свій рівень життя й суспільства в цілому.

Реалізується через організацію та проведення циклу заходів у різних форматах:

•    лекцій,
•    зустрічей з фахівцями,
•    прем’єр книг і проектів,
•    підготовку інформаційно-бібліографічних списків та віртуальних книжкових виставок

Духовні святині України: від Півночі до Півдня, від Сходу до Заходу

Унікальними джерелами, які дозволяють глибше пізнати національну історію та культуру як органічну складову світової цивілізації, є об'єкти архітектурно-мистецької спадщини. За В. Вечерським, «для кожного народу його зодчество є ніби історичним паспортом: саме воно засвідчує його вік, походження, ступінь цивілізованості, взаємозв'язки з іншими культурами» [7, с 11].

Архітектура в акварелях Георгія Малакова

Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, зазначила, що життю і творчості Георгія Васильовича присвячено монографії, альбоми, каталоги та спогади, його роботи зберігаються в художніх та історичних музеях України і за кордоном, а також у приватних збірках. Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного підготувала до події виставку видань про художника та невеличку виставку його графічних робіт, подарованих Дмитром Малаковим.

Повнотекстова електронна періодика

Видання України

 

ART Ukraine (Україна)
ART Ukraine/ ТОВ "АРТ-ЮКРЕЙН". - К. : [б. и.], 2007 -
Періодичність: два рази на місяць
Доступні неповні електронні версії журналів он-лайн (з 2007 р.)

 

Нові надходження: лютий 2018 року

 

Алла Горська : альбом / Аукціонний дім "Дукат" ; авт. передм. О. Зарецький ; упоряд.: М. Кулівник [та ін.]. - Київ : Вістка, 2017. - 136 с. : іл.

В альбомі представлено живописні, графічні роботи, а також мозаїчні панно, створені українською художницею-шістдесятницею А. Горською власноруч та у співавторстві з іншими українськими митцями.

 

 

 

Вікізустріч у рамках Вікімарафону до Дня народження української Вікіпедії

30 січня 2018 р. з нагоди 14-річчя від часу створення першої статті «Вікімедіа Україна» у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася вікізустріч у рамках Вікімарафону 2018.

Вікімарафон з написання нових статей проходив 27, 28, 29, 30 січня 2018 року по всій Україні.

Мета акції – додати до української Вікіпедії рекордну кількість статей і залучити до участі всіх охочих з будь-якої точки планети або на вікізустрічах у компанії досвідчених редакторів.

Презентація художньої виставки «Артпогляд на архітектурну спадщину Закарпаття»

На експозиції представлено 48 картин 17 українських художників, зокрема: Бобалик Лариси, Бринюк Світлани, Грабара Віктора, Гренко Галини, Грицай Тетяни, Дигас Галини, Клочко Ольги, Кравчено Ірини, Лозового Євгена, Матейчука Федора, Мецгер Оксани, Пелешка Олександра, Понагайба Євгена, Рибар Наталії та Рибар Тетяни, Секереш Антона, Чумакової Лариси.

Інструкції з авторизації і замовлення літератури в електронному каталозі

Електронний каталог бібліотеки створюється на основі інтегрованої бібліотечної програми IRBIS-64. Основу електронного каталогу складають бази даних (БД): БД «База періодики», БД «Графічні матеріали», БД «Каталог книг», БД «Фонд рідкісної книги».

БД «База періодики» складається з періодичних видань кінця XIX ст. до сьогодення, а також аналітичних описів статей із цих видань. БД є відкритою і щоденно поповнюється новими записами.

Презентація 1-го тому монографії Валерії Ієвлевої «Очерки индустриального развития Киева ХІХ – ХХ веков»

20 січня 2018 р. У Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного Валерія Ієвлева презентувала перший том наукового видання «Очерки индустриального развития Киева ХІХ – ХХ веков» (2017), що вийшов у видавництві «Логос» накладом 100 примірників.

Нові надходження: січень 2018 року

 

Голуб В. О. Оцінка техногенного забруднення урбоекосистем : монографія / В. О. Голуб, С. С. Волощинська, С. М. Голуб ; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Л. Українки. - Луцьк : Волиньполіграф, 2016. - 196 с. : іл., граф. - Бібліогр.: с. 165-195.

Мистецька діяльність В. Г. Кричевського (до 145-річчя від дня народження)

Архітектор, дизайнер, графік, живописець, художник театру та кіно, дослідник, педагог…

Усі ці таланти поєдналися в одній особистості, були органічним виявом непересічного творчого духу Василя Григоровича Кричевського - ідеолога українського Відродження 1920-х років.

Його багатогранна діяльність була такою мірою з`єднана з українською культурою першої половини ХХ століття, що здавалось, то саме він, немов диригент, керував її величезним оркестром, задавав тональність і ритміку на етапах її становлення.

Довідково-пошуковий апарат бібліотеки

З 2002 р. ведеться електронний каталог нових надходжень та здійснюється ретроопис документів, що надійшли до бібліотеки до 2002 р. Наразі нараховується понад 500,0 тис. записів.

Дякуємо за питання і цікавість до нашої діяльності

На Вашу електронну адресу буде надіслано відповідь.

На більшість запитань ми вже відповіли у розділі сайту “Віртуальна довідка”, можливо, Ви знайдете там щось важливе для Вас саме зараз.

віртуальна довідка

Фізична Адреса:
03047 м. Київ, проспект Перемоги, 50

Юридична Адреса:
04070, м. Київ, Контрактова площа, 4

Філія:
01025, м. Київ, Велика Житомирська, 9

E-mail:
dnabb2004@ukr.net

Тел./факс: (044) 456-01-72 (приймальня)

(044) 456-31-98 (відділ обслуговування)

Фізична Адреса:
03047 м. Київ, проспект Перемоги, 50

Юридична Адреса:
04070, м. Київ, Контрактова площа, 4

Філія:
01025, м. Київ, Велика Житомирська, 9

E-mail:
dnabb2004@ukr.net

ПН-ПТ 9:00 – 20:00

СБ 10:00 – 18:00

ВС Выходной

Ви можете запитати і отримати відповідь на електронну почту

Енергозбереження та енергоефективність

Енергозбереження та енергоефективність є одними із визначальних чинників енергетичної безпеки України, її енергетичного потенціалу, стратегічним підходом для забезпечення конкурентоспроможності країни в довгостроковій перспективі.

Ефективне використання енергоресурсів і енергоефективних технологій є найбільш важливим і економічно доцільним способом підвищення як рівня життя суспільства в цілому, так і кожної людини окремо.

Видатні особистості в архітектурі

Соціально-бібліотечний проект «Історія малих міст України», ініційований працівниками ДНАББ ім. В. Г. Заболотного в 2008 р. Його ціль - дослідження історико-архітектурних, природно-географічних особливостей малих міст України, особистостей (архітекторів, художників, скульпторів, археологів, діячів культури, краєзнавців та ін.), життя або діяльність яких пов'язані з досліджуваними малими містами.

Бібліотечні будівлі

Соціально-бібліотечний проект «Історія малих міст України», ініційований працівниками ДНАББ ім. В. Г. Заболотного в 2008 р. Його ціль - дослідження історико-архітектурних, природно-географічних особливостей малих міст України, особистостей (архітекторів, художників, скульпторів, археологів, діячів культури, краєзнавців та ін.), життя або діяльність яких пов'язані з досліджуваними малими містами.

Подорожуючи містами

Соціально-бібліотечний проект «Історія малих міст України», ініційований працівниками ДНАББ ім. В. Г. Заболотного в 2008 р. Його ціль - дослідження історико-архітектурних, природно-географічних особливостей малих міст України, особистостей (архітекторів, художників, скульпторів, археологів, діячів культури, краєзнавців та ін.), життя або діяльність яких пов'язані з досліджуваними малими містами.

Історія Малих міст України

Соціально-бібліотечний проект «Історія малих міст України», ініційований працівниками ДНАББ ім. В. Г. Заболотного в 2008 р. Його ціль - дослідження історико-архітектурних, природно-географічних особливостей малих міст України, особистостей (архітекторів, художників, скульпторів, археологів, діячів культури, краєзнавців та ін.), життя або діяльність яких пов'язані з досліджуваними малими містами.

ідеї, які ми втілюємо у життя

Збираємо розрізнену інформацію, систематизуємо її і формуємо все в один вузькопрофільний проект. Адже популяризація знань - це і є один з основних видів діяльності нашої бібліотеки

Віртуальні виставки

Віртуальні виставки – прекрасна форма ознайомлення з документальними джерелами, об’єднаними однією тематикою у віддаленому режимі.

Повнотекстова періодика

Добірка посилань на вітчизняні та закордонні галузеві періодичні видання, представлені в Інтернет-просторі. Кожне посилання має коротку анотацію з інформацією про можливості, надані ресурсом.

Видання

Бібліографічні покажчики ДНАББ ім. В. Г. Заболотного є результатом дослідження фонду бібліотеки з різних галузевих питань (архітектури, будівництва, краєзнавства, мистецтва, бібліотечної справи). Також бібліотекою укладаються видання, що є результатом науково-дослідницьких проектів з галузевих тематик.

Обмінний фонд

Мета обмінного фонду – сприяння у комплектуванні фондів ДНАББ ім. В. Г. Заболотного відсутніми галузевими вітчизняними та зарубіжними виданнями, а також у поповненні фондів спеціальних і публічних бібліотек України.

Запрошуємо зацікавлених бібліотечних фахівців переглянути переліки літератури з обмінного фонду ДНАББ ім. В. Г. Заболотного з метою задоволення інформаційних потреб користувачів своїх бібліотек.

Нові надходження

Кожне видання, що надходить до фонду бібліотеки, – це культурний вклад, який має бути використаний галузевими спеціалістами. Наше завдання – донести інформацію про нові видання до наших користувачів.

Електронний каталог

Основу електронного каталогу складають бази даних (БД): БД «База періодики», БД «Графічні матеріали», БД «Каталог книг», БД «Фонд рідкісної книги».
БД «База періодики» складається з періодичних видань кінця XIX ст. до сьогодення, а також аналітичних описів статей із цих видань. БД є відкритою і щоденно поповнюється новими записами.

Могутня фортеця над Ужем: до 1145 річчя міста Ужгорода

У мальовничій долині річки Уж розташоване затишне, дуже давнє місто - Ужгород. Глибокі рівчаки і високі фортечні мури на замковій горі свідчать про те, що над містом промайнуло ціле тисячоліття.

До 1919 р. місто мало угорсько-словацьку назву Унгвар. Сучасна назва говорить сама за себе - місто над річкою Уж.

Фонди бібліотеки

За роки функціонування Бібліотеки створено унікальний національний фонд вітчизняних та світових галузевих видань з питань архітектури, будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва і суміжних наук – історії, археології, етнографії, геральдики, економіки в кількості понад 418,0 тис. пр. видань.

Приміщення, інтер’єр та технічне оснащення бібліотеки

На початку створення Бібліотеки у 1944 р. фонд зберігався у трикімнатній квартирі одного з київських житлових будинків по вул. Червоноармійській (нині – Велика Житомирська).

Незабаром бібліотека переїхала до Митрополичого будинку, розміщеного на Софіївському подвір’ї, де була розташована і Академія архітектури УРСР. У приміщенні Митрополичого будинку Бібліотека функціонувала до 1985 р.

У червні 1985 р. Бібліотека переїхала до Гостиного двору, де розташовувалася до реконструкції будівлі, що розпочалася у 2012 р.

Історична довідка

Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного – єдина в Україні галузева бібліотека загальнодержавного значення з питань будівництва та архітектури, яка здійснює бібліотечне, довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів науковою, науково-технічною літературою та документами з питань будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства та суміжних галузей і виконує функцію всеукраїнського науково-дослідного, методичного та організаційного центру для мережі бібліотек будівельної галузі та житлово-комунальної сфери.

Мы существуем благодаря вам,
мы работаем для вас

У 1944 році зруйнований війною Київ надав Україні плацдарм, з якого почалась історія державної архітектурно-будівельної бібліотеки. А зараз наш депозитарій - це галузевий осередок, ціль якого є творіння майбутнього, використовуючи досвід минулих поколінь.

Історична довідка

Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного – галузева наукова бібліотека загальнодержавного значення з питань будівництва та архітектури.

Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного – єдина в Україні галузева бібліотека загальнодержавного значення з питань будівництва та архітектури, яка здійснює бібліотечне, довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів науковою, науково-технічною літературою та документами з питань будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства та суміжних галузей і виконує функцію всеукраїнського науково-дослідного, методичного та організаційного центру для мережі бібліотек будівельної галузі та житлово-комунальної сфери.

Створена як Наукова бібліотека при Президії Української філії Академії архітектури СРСР 26.03.1944 р. (постанова Ради Народних Комісарів УРСР від 26.03.1944 р. № 274).

Одним із засновників унікального книжкового зібрання був видатний український вчений, архітектор та громадський діяч, перший президент Академії архітектури УРСР Володимир Гнатович Заболотний.

У жовтні 1998 р. бібліотеці присвоєно ім’я В. Г. Заболотного (постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.1998 р. № 1626).

Наразі бібліотека підпорядкована Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 • Бібліотека є галузевим регіональним центром з міжбібліотечного абонементу з питань будівництва та архітектури
 • Здійснює функції всеукраїнського науково-дослідного, методичного та організаційного центру бібліотек будівельної галузі та житлово-комунальної сфери України
 • Проводить наукові дослідження документально-інформаційних ресурсів з архітектурно-будівельної та житлово-комунальної тематики
 • Здійснює видавничу діяльність, у т.ч. видає бібліографічні покажчики, методичні та інформаційні посібники, довідники тощо
 • Здійснює функції галузевого депозитарію України літератури з питань будівництва та архітектури
 • Забезпечує безоплатне надання основних видів бібліотечних послуг користувачам
 • Надає окремі види платних послуг користувачам відповідно до законодавства України
 • Міжнародне співробітництво у галузі бібліотечної справи здійснюється Бібліотекою відповідно до чинного законодавства України

Приміщення, інтер’єр та технічне оснащення бібліотеки

За роки існування Бібліотека розміщувалася в чотирьох приміщеннях.

Детальніше

На початку створення Бібліотеки у 1944 р. фонд зберігався у трикімнатній квартирі одного з київських житлових будинків по вул. Червоноармійській (нині – Велика Житомирська).

Незабаром бібліотека переїхала до Митрополичого будинку, розміщеного на Софіївському подвір’ї, де була розташована і Академія архітектури УРСР. У приміщенні Митрополичого будинку Бібліотека функціонувала до 1985 р.

У червні 1985 р. Бібліотека переїхала до Гостиного двору, де розташовувалася до реконструкції будівлі, що розпочалася у 2012 р.

Новим приміщенням для Бібліотеки з жовтня 2013 р. стала колишня їдальня видавництва «Преса України», реконструкцію якої здійснено архітектором С. Кобзєвою.

Бібліотека має філію, що функціонує при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (вул. Велика Житомирська, 9).

Фонди бібліотеки

Це книги, брошури, періодичні видання, наукові збірники, нормативні документи, дисертації, ілюстрації тощо.

За роки функціонування Бібліотеки створено унікальний національний фонд вітчизняних та світових галузевих видань з питань архітектури, будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва і суміжних наук – історії, археології, етнографії, геральдики, економіки в кількості понад 418,0 тис. пр. видань.

Гордістю бібліотеки є зібрання стародруків та рідкісних книг XVI–XVIII ст. з будівництва, архітектури, декоративно-ужиткового мистецтва та раритетні видання з історії, теорії архітектури і будівництва XVI–XIX ст. Фонд краєзнавства, рідкісних та цінних видань налічує більше 14,0 тис. пр., включає гравюри, літографії, малюнки, поштівки.

Бібліотека має фонд чинної на території України нормативної документації з будівництва, що включає будівельні норми і правила, державні галузеві стандарти, технічні умови тощо.

Бібліотека є однією з бібліотек-депозитаріїв України, яка забезпечує постійне зберігання бібліотечного фонду, сформованого з галузевих документів, що рідко використовуються і мають наукову та художню цінність.

Нові надходження видань розміщені на бібліотечному сайті у розділі «Нові надходження».

Довідково-пошуковий апарат бібліотеки

Налічує більше 1,0 млн. карток та складається з системи бібліотечних каталогів і картотек, що утворюють читацький алфавітний і систематичний каталоги та картотеки структурних підрозділів.

З 2002 р. ведеться електронний каталог нових надходжень та здійснюється ретроопис документів, що надійшли до бібліотеки до 2002 р. Наразі нараховується понад 500,0 тис. записів.

«Кабінет Заболотного»

Архітектор Володимир Гнатович Заболотний – одна з найбільш яскравих постатей на ниві вітчизняного зодчества ХХ сторіччя. Прекрасний архітектор-практик, доктор архітектури, професор, майстер живопису, знавець історії зодчества і народного мистецтва – все це уживалося в невисокій на зріст, кремезної статури людині з крутим чолом і напрочуд легкою вдачею

Сергій Кілессо

Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962)

Архітектор Володимир Заболотний був організатор.

Спочатку він організував себе, полтавського хлопчика, — випестувавши у 1920-і стрижень характеру: фаховий вишкіл архітектора в Художньому інституті.

Той стрижень був шарнірним, перехідним, наче пам’ятний вимпел — від Павла Альошина, який здобув архітектурну освіту в Петербурзі і тиснув руку Миколі ІІ в Києві, через «соціалістичний конструктивізм», коли Заболотний дивився, як Олександр Вербицький креслив кресленики Київського вокзалу, — до «соціалістичного реалізму», коли почав креслити сам і, викладаючи, формувати фахові стрижні інших.

Архітектор Костянтин Мельников, який «побачив у діагоналі диво», вважав, що величну серед мистецтв архітектуру супроводжують сторінки сумнівів в її існуванні, і, що ще більш дивно, замість насолоди її називають зручністю.

Коли 1937-го — навколо голови з плеч, — Заболотний будував зручний палац культури в Дніпродзержинську, зручну Облспоживспілку в Вінниці й зручний ляльковий театр у Києві.

А ще Мельников вважав, що жодний талант архітектора не врятує від загибелі найкращих його творів, якщо нема архітектору Щастя.

Заболотному пощастило: очолив колектив зі створення будівлі Верховної Ради. Тут йому здоленосив той самий талант організаційний: для створення «найкращого твору» іноді потрібен лише такий. Хоча авторів було кілька, лауреатську медальку із профілем Сталіна отримав сам один.

Під час Другої світової Заболотний організовував проектування селянських будиночків — в українському архітектурному стилі: на відстані, в Уфі (Башкирія), рідне бачиться більш рельєфно.

З Уфи це рідне він привіз додому необароковими візерунками в проекті реконструкції Хрещатика.

Коли інші, старі майстри, — у творчому розпачі — не знали, що робити, очікуючи на державні замовлення, коли давно припинилися приватні, Заболотний організовував Академію.

Коли Академію заборонили, Заболотний організував «Історію українського мистецтва». Державна премія наздогнала його, посмертно, вже в колективі авторів, більш-менш причетних до шеститомного видання.

Що ж насправді він організовував?

Безперервність архітектурної професії, пильне вглядання в талановитих.

Він, знаючи щось особливе про людські стосунки і відносини людини з часом, був непересічним організатором спадкоємності. Саме в цьому Заболотному досі немає рівних.

Андрій Пучков,

дійсний член Української академії архітектури,
лауреат Державної премії України в галузі архітектури,
заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства,
 професор теорії та історії культури

«Бібліотека в особистостях»

Бібліотека – це немов компанія живих друзів і особистостей. Коли ви відчуваєте себе самотнім і пригніченим, ви можете звернутися до них: вони завжди тут, поруч

Жан-Клод Кар’єр

Директорки Бібліотеки Заболотного

В. Г. Заболотний одним із почесних місць у структурі Академії архітектури УРСР відводив Науковій бібліотеці.

Практично з перших днів на бібліотеку покладались функції та завдання наукової установи, серед яких – сприяння науково-дослідній роботі Академії архітектури УРСР та її інститутів з питань архітектури, будівництва, монументального живопису, художньої промисловості та народної творчості.

Бібліотекою опікувались всі співробітники академії, але з особливою увагою ставився до неї Володимир Гнатович. Він особисто брав участь у вирішенні всіх питань, пов’язаних з організацією бібліотеки, визначенням її структури, виділенням коштів на комплектування фонду, майстрував разом з працівниками академії дерев’яні стелажі для розміщення літератури, подарував бібліотеці власну колекцію книг та багато ін.

Інтерес до бібліотеки був надзвичайний, створення нової галузевої бібліотеки було відповідальним завданням для науковців та виробничників, студентів та аспірантів, для яких бібліотека стала улюбленим місцем навчання та роботи. Важливу роль в цьому відіграло й те, що бібліотека знаходилася у Митрополичому будинку, на території Софії Київської, де розміщувалася Академія архітектури УРСР і працювали співробітники науково-дослідних та проектних інститутів, майстерень, лабораторій, студенти профільних навчальних закладів.

Вже наприкінці 1952 р. Наукова бібліотека Академії архітектури УРСР налічувала понад 100 тисяч примірників видань XVI – середини XX ст. архітектурно-будівельного спрямування. Це забезпечило бібліотеці статус фундаментальної і створило можливість провадити ґрунтовні наукові дослідження з галузевої тематики різних напрямів.

Висвітлюючи роль В. Г. Заболотного у створенні та організації Наукової бібліотеки, неможливо не зупинитися на кадровому питанні, якому він приділяв велику увагу. Він особисто займався добором кадрів, пропонував їм складну, але цікаву роботу в Академії архітектури УРСР. Відомо, що Володимир Гнатович запропонував роботу у новоствореній академії М. І Вязьмітіній, яка очолювала бібліотеку протягом 1944–1948 рр., та М. Ф. Грідіній, яка на той час працювала у Політехнічній бібліотеці у Москві, а в 1948 р. очолила Наукову бібліотеку Академії архітектури УРСР. Запрошення очолити Музей архітектури Академії архітектури УРСР отримав і чоловік М. Ф. Грідіної, Василь Іванович.

Своєю завзятістю Володимир Заболотний згуртовував навколо себе справжніх особистостей і фахівців своєї справи, професіоналів і однодумців.

Публікації про бібліотеку

У розділі «Публікації про бібліотеку» розміщено інформацію про публікації працівників бібліотеки (рубрика «Ми пишемо») та журналістів, колег з інших бібліотек, фахівців галузі («рубрика «Про нас пишуть»), в яких згадується Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного.

Перейти до публікацій

У розділі відображено публікації та видання, що характеризують діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. Це підготовлені працівниками бібліотеки статті, що опубліковані у періодичних виданнях, наукових збірниках та електронних ресурсах: інформаційні бюлетені, бібліотечні рубрики, науково-дослідні роботи, бібліографічні покажчики, письмові довідки, інформаційно-аналітичні та методичні видання. А також статті журналістів, колег з інших бібліотек, фахівців галузі, в яких згадується бібліотека.

Апарат управління

ДИРЕКТОР

ВОЙЦЕХІВСЬКА ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА

galinadnabb@ukr.net

ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА

ЛАГУТА ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ

laguta_volodumur@ukr.net

ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА

СВІТЛА НАТАЛІЯ ВІТАЛІЇВНА

svitla_natalia@ukr.net

Структурні підрозділи

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Завідувач відділу

КОНОВАЛ ЛІДІЯ ІВАНІВНА

abonementdnabb@ukr.net

ВІДДІЛ КОМПЛЕКТУВАННЯ

Начальник відділу

ПОНОМАРЕНКО ГАЛИНА ІЛЛІВНА

compdnabb@ukr.net

ВІДДІЛ ОБРОБКИ ДОКУМЕНТІВ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ КАТАЛОГІВ

ДІДИК РАЇСА ГРИГОРІВНА

ВІДДІЛ ЗБЕРІГАННЯ ФОНДІВ

ЖИДЕЦЬКА ОЛЕНА ВІТАЛІЇВНА

ks_dnabb@ukr.net

ВІДДІЛ БІБЛІОГРАФІЧНОЇ І ДОВІДКОВО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ РОБОТИ

МИРОНЕНКО ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ

bdir_dnabb@ukr.net

ВІДДІЛ РІДКІСНОЇ КНИГИ ТА КРАЄЗНАВСТВА

ХЛІВНЕНКО НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА

dnabb_rk@ukr.net

ВІДДІЛ БІЛІОТЕЧНИХ КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

БОРИСЕНКО АНТОН ВОЛОДИМИРОВИЧ

bktdnabb@ukr.net

НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ВІДДІЛ
ВІДДІЛ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

КИРІЙ СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА

socio_dnabb@ukr.net

ГОСПОДАРСЬКИЙ ВІДДІЛ

ОЛЕФІРЕНКО СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА

ФІЛІЯ

ПАЦЕЛЯ ОЛЬГА ПЕТРІВНА

olga_dnabb@ukr.net

БУХГАЛТЕРСЬКА СЛУЖБА

Головний бухгалтер

МИРОНЕНКО ЛАРИСА ВОЛОДИМИРІВНА

mironenko_larisa@ ukr.net

 

(044) 456-01-72

ЮРИДИЧНИЙ ВІДДІЛ

Юрист

СОКОЛОВА МАРИНА ВОЛОДИМИРІВНА

(044) 456-01-72

ВІДДІЛ КАДРІВ

Інспектор з кадрів

ПСЄХА ЯРОСЛАВА АНАТОЛІЇВНА

(044) 456-01-72

На базе портала ГНАСБ реализована возможность каждого рассказать то, что он считает важным и интересным для профессионального общества, а также тех, кто только начинает интересуется сферами дизайна, архитектуры и строительства. Также мы рады видеть рядом коллег, специализирующихся в истории, краеведении, археологии, библиотечном деле и других технических и гуманитарных науках

Самые активные блоги
Все тематические разделы

Все статьи для удобного поиска и идентификации разбиты на категории, а также отмеченные ключевыми словами - тегами, выберите что вас интересует.

Всего три шага
к своей первой публикации на нашем портале
и всего один миг к верному решению
Выберите сообщество, для которого будет интересна именно ваша публикация
Выберите тему, что стоит внимания
представителей выбранного сообщества
Подготовьтесь - соберите качественный
фото / видео материал и напишите текст
Готовы?Тогданачали>>

Вечір пам'яті Миколи Шехоніна

Ідея провести вечір пам'яті Миколи Шехоніна виникла ще на початку весни, 1 березня 2017 р., коли у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відомий києвознавець Дмитро Малаков презентував нову працю – книжку "Архітектор Шехонін: три епохи". Під час презентації Дмитро Васильович передав дарунок Бібліотеці Заболотного від онуки архітектора, Марії Шехоніної, з попередньою домовленістю представити ці матеріали на заході до 135-річчя від дня народження видатного архітектора. 

Презентація персональної виставки творчих робіт Олени Олійник «Етюди. Пленери. Акварельки»

Олена Павлівна Олійник – кандидат архітектури, доцент, завідувач кафедри дизайну інтер’єру Навчально-наукового інституту аеропортів Національного авіаційного університету (ННІАП НАУ), віце-президент Національної спілки архітекторів України, віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів України, член-кореспондент Української Академії архітектури, дійсний член Українського Національного комітету ICOMOS (UNESCO), член Освітньої Комісії Міжнародної спілки архітекторів, член Робочої Програми Міжнародної спілки архітекторів «Культурна Ідентичність – Архітектурна С

Тест 2

 1. 0пгпш
  1. воаушакуалулкущу
  2. кукауакуаук
 2. 9алолволав
  1.  вошпаовшпашу
  2.  ваплвоаовлаол
 3. 8ваорол

Тест 2

 1. 0пгпш
  1. воаушакуалулкущу
  2. кукауакуаук
 2. 9алолволав
 3. 8ваорол

Тестируем

Заголовок текстового блока

Ut quis sem pulvinar, tincidunt mi in, malesuada quam. Nullam viverra dapibus nulla, a vulputate massa laoreet sit amet. Mauris eleifend velit vitae consequat placerat. Nulla feugiat felis tellus, eu maximus mauris aliquet nec.

тестовое изображение

Клон шаблона сделанный редактором. Публикация - о библиотеке

Заголовок h2

В этом информационном блоке страницы публикации контент-менеджер или пользователь сайта вносит текст и фото контент.

Форматирование текста простейшее(отображено в панеле графического редактора административной панели)

Для примера будет введён "рыбный" текст и "рыбные" изображения. 

Шаблон. Публикация - о библиотеке

Заголовок h2

В этом информационном блоке страницы публикации контент-менеджер или пользователь сайта вносит текст и фото контент.

Форматирование текста простейшее(отображено в панеле графического редактора административной панели)

Для примера будет введён "рыбный" текст и "рыбные" изображения. 

Шаблон. Публикация - издание

Заголовок h2

В этом  информационном блоке страницы публикации контент-менеджер или пользователь сайта вносит текст и фото контент.

Форматирование текста простейшее(отображено в панеле графического редактора административной панели)

Для примера будет введён "рыбный" текст и "рыбные" изображения. 

Шаблон. Публикация - партнёрский материал

Заголовок h2

В этом информационном блоке страницы публикации контент-менеджер или пользователь сайта вносит текст и фото контент.

Форматирование текста простейшее(отображено в панеле графического редактора административной панели)

Для примера будет введён "рыбный" текст и "рыбные" изображения. 

Шаблон. Публикация - новость

Заголовок h2

В этом информационном блоке страницы публикации контент-менеджер или пользователь сайта вносит текст и фото контент.

Форматирование текста простейшее(отображено в панеле графического редактора административной панели)

Для примера будет введён "рыбный" текст и "рыбные" изображения. 

Шаблон. Публикация - проект

Заголовок h2

В этом информационном блоке страницы публикации контент-менеджер или пользователь сайта вносит текст и фото контент.

Форматирование текста простейшее(отображено в панеле графического редактора административной панели)

Для примера будет введён "рыбный" текст и "рыбные" изображения. 

Шаблон. Публикация - услуга

Заголовок h2

В этом информационном блоке страницы публикации контент-менеджер или пользователь сайта вносит текст и фото контент.

Форматирование текста простейшее(отображено в панеле графического редактора административной панели)

Для примера будет введён "рыбный" текст и "рыбные" изображения. 

«Vema Kids» та «CAP» – креативні дитячі архітектори

Звідки взялися Vema Kids?

«Особливі» діти.

Вся наша команда перезнайомилися між собою задовго до того, як з'явилися компанії CAP і Vema Kids. Так вийшло, що кілька років тому я і деякі мої тепер уже колеги допомагали облаштовувати спеціалізованим обладнанням дитячий розвиваючий центр «Рівновага». Моя задача була залучити фахівців, які є експертами в створенні методології спрямованої на роботу з дітьми, що мають відхилення в психічному і фізичному розвитку.

Історична довідка о ДНАББ імені В.Г. Заболотного

Інформація про приміщення бібліотеки

Під час організації бібліотеки книжковий фонд зберігався у трикімнатній квартирі одного з київських житлових будинків на вул. Великій Житомирській. Незабаром бібліотека переїхала до Митрополичого будинку, розміщеного на Софійському подвір’ї, де знаходилася Академія архітектури УРСР. Під книгосховища пристосували колишні келії з високою стелею на першому поверсі. На другому поверсі знаходилися читальна зала, абонемент, виставкова зала та кабінет директора.

«Живучи в модерному місті» - нова книга видавництва «Дух і літера»

У статтях українських і зарубіжних дослідників/ць, опублікованих у збірнику, показано місто як живий організм, представлено напрацювання про історію повсякденного життя, конструювання образів міста, трансформації пізньоїмперського та ранньорадянського суспільства, гендерні, екологічні та транспортні аспекти історії Києва кінця ХІХ-ХХ століть

 

Информация о библиотеке

Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного – єдина бібліотека державного значення з будівництва і архітектури. Створена як Наукова бібліотека при Президії Української філії Академії архітектури СРСР 26.03.1944 р. (постанова РНК УРСР від 26.03.1944 г. № 244, п. 4).  Одним із засновників унікального книжкового зібрання був видатний український вчений, архітектор та громадський діяч, перший президент Академії архітектури УРСР Володимир Гнатович Заболотний.

Дізнайтеся більше,
подивившись це відео

Послуги бібліотеки

ДНАББ ім. В. Г. Заболотного пропонує всім охочим скористатися своїми послугами щодо надання інформації та консультацій стосовно матеріалів бібліотечних фондів та публікацій на сайті. Якщо у Вас є питання, Ви можете спитати у співробітників бібліотеки розділі сайту «Віртуальна довідка», або скористатися формою зворотнього зв`язку.

Страницы